دریادار خانزادی: ناوبندر خلیج فارس در آینده نزدیک به ناوگان نداجا می پیوندد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اولین ناوبندر ایران که قابلیت حمل بالگرد و پهپاد و مجموعه ای از ظرفیت های موشکی و تسلیحاتی را به همراه دارد، در آذرماه سال جاری به آب می اندازیم.

دریادار خانزادی: ناوبندر خلیج فارس در آینده نزدیک به ناوگان نداجا می پیوندد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ پایگاه داده، امیردریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش ظهر امروز در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر نداجا در بندرعباس، گفت: مجموعه نیروی دریایی یک مجموعه پویا است و بنا دارد تا در هر دوره ای ظرفیت های رزمی بیشتری را پای کار بیاورد تا آن جایی که در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران است، در دریا ها مظهر اقتدار باشد.

وی اضافه نمود: ما هر ساله ظرفیت هایی از توان رزم را که کاملاً بومی هستند فراوری می کنیم و تا ماه های آینده حتماً شاهد رونمایی از مجموعه ای از دستاورد های جدید نیروی دریایی هستیم که یکی از آن ها ناوشکن دنا است. ناوشکنی کاملاً بومی که بخشی از آرایه دفاعی ارزشمند جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت دریانوردی اقیانوسی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین از رونمایی اولین شناور مین روب نیروی دریایی در آذرماه سال جاری اطلاع داد و گفت: این شناور ظرفیت جدیدی برای مقابله با تهدیدات از جنس مین در دریا و سواحل است.

دریادار خانزادی اضافه نمود: در کوشش هستیم تا اولین ناوبندر جمهوری اسلامی ایران که قابلیت حمل بالگرد و پهپاد و مجموعه ای از ظرفیت های موشکی و تسلیحاتی را به همراه دارد، در آذرماه سال جاری به آب بیاندازیم.

وی اضافه نمود: این ناوبندر با نام خلیج فارس با یک بار سوخت گیری قابلیت 3 بار دور زدن دور کره زمین را دارد که می تواند برای مدت های طولانی در اقیانوس ها باقی بماند و یک پایداری دفاعی و امنیتی در منطقه خلق خواهد نمود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش توضیح داد: این تجهیزات به نفع برقراری امنیت در دریا برای کشور های منطقه و دنیا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دریادار خانزادی: ناوبندر خلیج فارس در آینده نزدیک به ناوگان نداجا می پیوندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریادار خانزادی: ناوبندر خلیج فارس در آینده نزدیک به ناوگان نداجا می پیوندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید