زندگی و هویت ملی مردم در مرزهای وسیع روسیه

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، کشور روسیه، بزرگ ترین کشور دنیا، به علت وسعت زیاد و همجواری با کشورهای مختلف، فرهنگ و آداب و رسوم مختلفی را در خود جای داده است، اما یک عکاس در مجموعه عکس های خود کوشش آن ها را برای حفظ هویت ملی خود نشان داده است. با خبرنگاران همراه باشید.

زندگی و هویت ملی مردم در مرزهای وسیع روسیه

4 کشور استونی، قزاقستان، نروژ و کره شمالی دارای یک ویژگی مشترک هستند؛ همه آنها با کشور روسیه مرز مشترک دارند. روسیه با مساحت 6.6 میلیون مایل مربع، بزرگ ترین کشور جهان و دومین کشور جهان از لحاظ هم مرزی و همسایگی با کشورهای دیگر است (چین در رتبه اول است). در طول قرن بیستم با ظهور و سقوط اتحاد جماهیر شوروی، این مرزها عوض شده و گاهی وسیع و گاهی کوچک تر شده است.

یک عکاس انگلیسی الاصل به نام ماریا گروزدوا (Maria Gruzdeva) که در روسیه به جهان آمده، این تاریخ منحصر به فرد و پیچیده را در مجموعه ای به نام مرزهای روسیه به تصویر کشیده است. گروزدوا بین سال های 2011 و 2015، نه فقط به خاطر عکاسی از منظره ها مختلف، بلکه برای یافتن هویت ملی، به منطقه ها مرزی روسیه سفر نموده است. او می نویسد:

مرزهای روسیه بهتر از هرچیز دیگری شرایط فعلی این کشور را نشان می دهد؛ اینکه چگونه هویت ملی و رابطه خود را با شوروی شکل داده و می خواهد بیشتر از حکومت شوروی دوام بیاورد.

گروزدوا در این پروژه برای ثبت سفر خود و مردمی که در این سفر دیدار نموده، یک مجله عکس تهیه نموده است. عکس ها و مجله او از تاریخ 19 فوریه تا 30 آپریل، به منظور شرکت در جشنواره عکاسی سیاسی در موزه عکاسی فینیس به نمایش گذاشته می گردد.

در ادامه مجموعه ای از عکس های مجذوب کننده گروزدوا را مشاهده می کنید.

منبع: کجارو / atlasobscura.com

به "زندگی و هویت ملی مردم در مرزهای وسیع روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی و هویت ملی مردم در مرزهای وسیع روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید