عرضه اولیه هفته آینده چیست؟

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، در هفته اخیر عرضه اولیه آبادا انجام شد که در انتها آن، به هر کد بورسی حداکثر 48 سهم در سقف قیمتی 1550 تومان تعلق گرفت که معادل حدود 75 هزار تومان شد. اما پس از این احتمالا چه عرضه اولیه دیگری در راه باشد؟

عرضه اولیه هفته آینده چیست؟

به گزارش گروه مالی وبلاگ پایگاه داده، شاید در لیست عرضه اولیه های جدید بازار سهام نماد بگیلان از جمله نمادهایی باشد که عرضه اولیه زودتر آن محتمل باشد. طبق اعلام مسئولان قرار بود این عرضه اولیه تا خاتمه تیر ماه انجام گردد که با وجود فرا رسیدن ماه مرداد هنوز خبر جدیدی از آن نیست.

در 16 تیر ماه سال جاری اعلام شد: شرکت توسعه راستا برق گیلان با نماد بگیلان امروز مورخ 1399/04/16 در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج شد تا این نماد نیز به لیست عرضه های اولیه 1399 بورس تهران افزوده گردد.

فردای این روز، حسنعلی تقی زاده لنده، مدیرعامل شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور، اظهار داشت: نماد شرکت توسعه راستا برق گیلان به عنوان دویست و نوزدهمین نماد معاملاتی فرابورس ایران درج شد و احتمالا تا خاتمه ماه جاری سهام شرکت مزبور توسط فرابورس عرضه خواهد شد.

سید فریدالدین معصومی، مدیر عامل هلدینگ برق و انرژی غدیر هم در جمع وبلاگ پایگاه داده با اشاره به اینکه دو واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم تا خاتمه تیرماه جاری به بهره برداری تجاری می رسد گفته بود: ورود نیروگاه های تحت مالکیت هلدینگ غدیر به بورس در حال اجرا است و تا خاتمه تیرماه جاری قرار است نیروگاه گیلان در بورس عرضه گردد. علاوه بر این نیروگاه، قرار است نیروگاه هرمز بندرعباس نیز که در دستور کار است در بورس عرضه گردد.

به جز این دو نماد مورد اشاره، دیگر چه نمادهایی ممکن است عرضه اولیه شوند؟

نماد غزر هم از عرضه اولیه های محتمل دیگر است. 25 تیر ماه سال جاری قرار بود این عرضه اولیه انجام گردد اما ناگهان لغو شد.

علت لغو عرضه اولیه غزر این طور اعلام شده بود: با توجه به استعلام جدید واصله و ضرورت آنالیز آخرین شرایط ترهین دارایی های شرکت زر ماکارون عرضه اولیه امروز انجام نخواهد شد.

علی صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران هم اخیرا از عرضه سهام دو زیر مجموعه این بانک در بازار سرمایه اطلاع داد و گفت: شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا اکنون در حال تکمیل مراحل اداری ورود به بورس هستند.

اما هنوز در این مورد زمان خاصی اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عرضه اولیه هفته آینده چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه هفته آینده چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید