فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در دوره پودمانی پزشک خانواده

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، پزشکان عمومی استخدام دانشگاه ها، دستیاران پزشکی خانواده و پزشکان عمومی داوطلب آزاد تا فردا 15 اردیبهشت ماه 1400 فرصت دارند در دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده ثبت نام نمایند.

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در دوره پودمانی پزشک خانواده

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ پایگاه داده، دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده با عنوان Family Physician Bridging Program با همکاری و اقدام مشترک وزارت بهداشت و دفتر منطقه ای کشور های مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی و معاونت های آموزشی و بهداشت وزارت متبوع طراحی شده است.

سه گروه می توانند در این فراخوان شرکت نمایند:

گروه اول پزشکانی عمومی که رابطه استخدامی، قراردادی و طرحی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارند و در حال حاضر به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت اشتغال داشته یا نداشته اند.

گروه دوم دستیاران پزشکی خانواده در حال تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی و گروه سوم پزشکانی عمومی که رابطه استخدامی و قراردادی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور ندارند و می توانند به صورت داوطلب آزاد در این دوره شرکت نمایند.

این برنامه دارای هفت پودمان است که مطابق با عوامل عمده بیماری های کشور و محتوای بسته های خدماتی کشور طراحی شده است و در حداقل طول هفت ماه ارائه می گردد.

فراگیران پس از طی پودمان های آنلاین، تجارب یادگیری حاصل از ارائه خدمات مراقبت سرپایی را به عنوان تکلیف و پروژه درسی (همزمان با فعالیت در مراکز خدمات جامع سلامت CCHS و یا سایر مراکز بهداشتی درمانی) ارائه می نمایند.

برنامه حاضر دارای هفت پودمان مبانی پزشکی خانواده، مراقبت از نوزادان و بچه ها، مراقبت های نوجوانی و جوانی، مراقبت های میانسالی، مراقبت های سالمندی، بهداشت باروری و سلامت مادران است.

طول مدت کل این برنامه پودمانی حداقل 7 ماه و حداکثر 12 ماه است. مسئولیت اجرا و ارائه تمامی آموزش های نظری به عهده دانشگاه علوم پزشکی مجازی و در عرصه به عهده معاونت بهداشت دانشگاه های معرفی نماینده است.

پذیرش، ثبت نام و ارزیابی فراگیران به وسیله دانشگاه علوم پزشکی مجازی انجام می گردد و برای این دوره فراگیران تا فرردا 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند در این دوره ثبت نام نمایند.

ارزیابی فراگیران در دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده سه مرحله ارزیابی تکوینی، انجام تکلیف مربوط به کار در عرصه و آزمون جامع انتها دوره است. در صورتی که فراگیر همه پودمان ها را با موفقیت طی نموده باشد می تواند در یکی از آزمون های جامع که دوبار در سال برگزار خواهد شد، شرکت کند.

گواهی جامع انتها دوره (Diploma) توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی صادر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در دوره پودمانی پزشک خانواده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در دوره پودمانی پزشک خانواده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید