محبوبیت عجیب نوعی پنیر کرم زده ایتالیایی برای گردشگران، عکس

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، جزیره ساردینیای ایتالیا در محاصره یک خط ساحلی 1، 849 کیلومتری با سواحل شنی سفید و آب های زمردین، منظره ای بسیار زیبا دارد، اما شهرت این جزیره زیبا نه به خاطر ظاهر آن، بلکه به دلیل تولید نوعی پنیر خطرناک و کرم زده است که محبوبیتی خیره کننده بین گردشگران و مردم محلی دارد.

محبوبیت عجیب نوعی پنیر کرم زده ایتالیایی برای گردشگران، عکس

مصرف این پنیر به علت عدم رعایت اصول بهداشتی، از سوی مقامات ممنوع اعلام شده است، اما مردم محلی همچنان این پنیر را تولید کرده و می فروشند.

پنیر موسوم به کاسو مارزو، توسط چوپانان محلی تولید می شود، این پنیر آلوده به کرم که در سال 2009، رکورد جهانی گینس را در حوزه خطرناک ترین پنیر جهان به خود اختصاص داد، روش تهیه ای خاص دارد.

مگس های پنیر، Piophila casei، تخم های خود را در شکاف هایی که در پنیر ایجاد می شود می گذارند، سپس لارو ها از طریق خمیر رد می شوند و کرم ها، پروتئین های موجود در پنیر را هضم می کنند و محصول را به یک پنیر خامه ای نرم تبدیل می کنند. سپس ترشی های پنیر و قسمت بالایی آن کنار زده می شود، (که تقریباً توسط کرم ها دست نخورده است)، تا یک قاشق پنیر خامه ای را بیرون بیاورید. برخی از افراد محلی پنیر را در دستگاه های ویژه می چرخانند تا کرم ها را با پنیر ادغام کنند. برخی دیگر کرم های درسته در پنیر را ترجیح می دهند و کرم با پنیر را درسته می بلعند.

محلی ها مدعی هستند که اگر بتوانید صحنه منزجر کننده وجود کرم در پنیر را تحمل کنید، پنیر مارزو طعم و مزه ای دارد که بی نظیر است و ساعت ها در ذهن می ماند. درباره سلامت این پنیر تردید هایی وجود دارد، برخی می گویند این پنیر یک داروی تب بر است. برخی دیگر می گویند پنیر مارزو ممکن است برای سلامتی انسان خطرناک باشد، زیرا کرم ها می توانند پس از خورده شدن زنده بمانند و باعث ایجاد سوراخ های ریز در روده شوند، اما تا به امروز چنین موردی مشاهده نشده است.

گردشگران هنگام بازدید از ساردینیا، معمولا با چوپانانی که پنیر پکورینوی جزیره را تولید می کنند، ملاقات می کنند. پنیری با قدمت 500 ساله و بسیار جذاب، اما گردشگران ماجراجو به دنبال پنیر کرم زده می گردند. این پنیر چندین نام مختلف دارد، مانند casu becciu، casu fattittu، hasu muhidu، formaggio marcio. هر منطقه فرعی از این جزیره روش خاص خود را برای تولید آن با استفاده از انواع شیر دارد.

شرایط حقوقی پنیر اگرچه مورد احترام است، اما یک موضوع خاکستری است. درواقع کاسو مارزو به عنوان یک محصول سنتی ساردینیا ثبت شده است و بنابراین از آن محافظت محلی می شود. اما هنوز هم، به دلیل قوانینی که مصرف مواد غذایی آلوده به انگل را منع می کند، از سال 1962 توسط دولت ایتالیا غیرقانونی شناخته شده است. کسانی که پنیر می فروشند ممکن است مشمول جریمه های سنگینی تا 50 هزار یورو (حدود 60 هزار دلار) شوند، اما ساردینی ها به این قانون اهمیت چندانی نمی دهند.

منبع: گردشبان

به "محبوبیت عجیب نوعی پنیر کرم زده ایتالیایی برای گردشگران، عکس" امتیاز دهید

1 کاربر به "محبوبیت عجیب نوعی پنیر کرم زده ایتالیایی برای گردشگران، عکس" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوبیت عجیب نوعی پنیر کرم زده ایتالیایی برای گردشگران، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید