مخالفت یک نهاد بین المللی با تصمیم آمریکا برای انجام آزمایش اتمی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، یک نهاد بین المللی که در جهت برچیدن سلاح های اتمی فعالیت می کند از تصمیم احتمالی دولت آمریکا برای آزمایش سلاح های هسته ای ابراز نگرانی کرد.

مخالفت یک نهاد بین المللی با تصمیم آمریکا برای انجام آزمایش اتمی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پایگاه داده، پویش بین المللی نابودی سلاح های بین المللی تصمیم دولت آمریکا برای انجام آزمایش های جدید هسته ای را محکوم کرد.

روزنامه واشنگتن پست روز شنبه گزارش داده بود مقام های ارشد دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ در حال انجام بررسی های لازم برای آزمایش سلاح های هسته ای برای نخستین بار از سال 1992 میلادی تا به امروز هستند.

پویش بین المللی نابودی سلاح های اتمی در بیانیه ای تصمیم برای از سرگیری آزمایش تسلیحات هسته ای را فاجعه توصیف کرده و خاطرنشان کرد باشد آزمایش این تسلیحات در دهه های گذشته بر سلامت انسان و محیط زیست آثار زیان بار به جا گذاشته است.

در ادامه این بیانیه یادآوری شده در حالی که رهبران کشورهای مجهز به سلاح های هسته ای از دفاتر خود دستور انفجار بمب های اتمی را صادر کنند، این مردم جوامع بومی، اقلیت ها و سربازان و نیروهای نظامی هستند که هزینه های اصلی این انفجارها را تحمل می کنند.

یک مقام ارشد دولت ترامپ و دو مقام سابق آمریکایی در این باره به روزنامه واشنگتن پست گفتند که مذاکرات درباره انجام آزمایش هسته ای در نشست نهادهای امنیت ملی آمریکا طی جمعه گذشته اجرا شده است.

این مذاکرات در واکنش به اتهامات مطرح شده درباره انجام آزمایش های هسته ای روسیه و چین بوده است، هرچند مقام های آمریکایی هیچ سند و مدرکی را برای اثبات این ادعای خود ارائه نکرده اند.

یک مقام ارشد دولت ترامپ در این باره گفت: آمریکا قصد دارد به روسیه و چین دو دشمن مهم خود نشان دهد که می تواند یک آزمایش سریع را انجام دهد و این آزمایش می تواند یک اهرم فشار برای دستیابی به یک توافق هسته ای 3 جانبه باشد.

این گزارش اضافه نمود: نشست هفته گذشته منجر به تصمیم گیری نهایی درباره انجام آزمایش هسته ای نشده ولی ظاهرا مذاکرات درباره این مسئله همچنان ادامه دارد. شنیده ها حاکی است که مقام های شرکت کننده در این نشست اختلاف نظر جدی درباره آزمایش هسته ای داشته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مخالفت یک نهاد بین المللی با تصمیم آمریکا برای انجام آزمایش اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت یک نهاد بین المللی با تصمیم آمریکا برای انجام آزمایش اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید