موجودات و عواملی که زامبی ها را به حقیقت تبدیل خواهند کرد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، در این گزارش با 10 موجود و عاملی که زامبی ها را به حقیقت تبدیل خواهد کرد آشنا می شوید.

موجودات و عواملی که زامبی ها را به حقیقت تبدیل خواهند کرد

به گزارش ،تصور اینکه زامبی ها یا مردگان متحرک واقعی باشند، حقیقتا ترسناک است، به هر حال تقریبا همه ما می دانیم که زامبی ها فقط موجوداتی خیالی هستند. اما باید به شما بگوییم که زیاد هم مطمئن نباشید! شاید زامبی هایی که در فیلم هایی مثل رزیدنت اویل یا سریال واکینگ دد دیده ایم واقعی نباشند، اما مواد سمی، انگل ها و ارگانیسم هایی وجود دارند که می توانند موجوداتی بدون فکر و زامبی مانند درست کنند، درست مثل موجودات زامبی فیلم های ترسناک و تخیلی!

آیا این امکان وجود دارد که این موجودات روزی قادر باشند تا مغز پیچیده ای مثل مغز انسان را تحت کنترل خود در بیاورند؟ آیا ممکن است که بالاخره روزی یک تکنولوژی دارویی از کنترل خارج گردد و مغز انسان ها را در اختیار بگیرد؟

اوفیوکوردیسپس نوعی قارچ خاص است که به برخی از حشره ها در جنگل های آفریقا حمله می کند. هاگ های این قارچ وارد بدن مورچه ها می شوند و کنترل مغز آن ها را به دست می گیرند. این قارچ سپس به حشره دستور می دهد تا به بالای یک گیاه رفته و به زیر برگی که تا 25 سانتیمتر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته بچسبد. به این دلیل مورچه پس از مدتی می میرد و قارچ شروع به رشد در مغز این حشره مرده می کند. پس از اینکه قارچ به بالاترین مرحله در چرخه رشد خود می رسد هاگ های تازهی را رها کرده و در پی قربانی دیگری می گردد. آیا فکر می کنید این احتمال وجود دارد که این قارچ به بدن انسان ها هم آسیب برساند؟ خط داستانی بازی کامپیوتری The Last of Us از همین ایده گرفته شده.

توکسوپلناما گوندی یا Toxoplasma gondii انگل کوچکی است که بیش از هر چیزی وارد مغز موش ها می گردد. فرایند تفکر موش هایی که به این انگل مبتلا می شوند تغییر می کند و مثلا حیوان به جای اینکه از گربه ها بترسد، به سمت آن ها حمله می کند. دانشمندان متوجه شده اند موش هایی که به توکسوپلناما گوندی مبتلا می شوند به بوی گربه و ادرار آن واکنش نشان می دهند و به سمت آن ها می فرایند. این موش ها در طبیعت معمولا به دست همین گربه ها کشته یا خورده می شوند و به این ترتیب انگل وارد بدن گربه ها هم می گردد. همچنین گزارش هایی منتشر شده که نشان می دهد برخی از انسان ها این انگل را از گربه ها دریافت کرده اند. با اینحال تا به امروز هیچ کدام از افرادی که به این انگل مبتلا شده اند نشانه هایی از رفتار های غیر عادی نشان نداده اند.

با توجه به تحقیقاتی که در زمینه سلول های بنیادی اجرا شده، انسان ها قادر خواهند بود تا به زودی اعضا و ارگان هایی از بدن که آسیب دیده یا از بین رفته اند را ترمیم کنند. اما تنها عضوی از بدن که قابلیت دوباره ایجاد شدن و ترمیم را ندارد مغز است، زیرا هنگامی که شخصی می میرد سلول های بیرونی مغز بلافاصله شروع به از بین رفتن می کنند. در حقیقت لایه بیرونی مغز است که شخصیت هر فرد را شکل می دهد، خاطرات، احساسات، منطق و تفکرات هرکس در لایه بیرونی مغز ذخیره می گردد و لایه های داخلی که شامل سلول های بنیادی هستند عملکرد های اولیه و حیاتی ما مثل نفس کشیدن، غذا خوردن و راه رفتن را کنترل می کنند. به این ترتیب تنها در صورتی که شخصی را بلافاصله پس از مردن احیا کنید لایه بیرونی مغز سالم می ماند. حالا موقعیتی را تصور کنید که شخصی پلید در آن اجسادی را که لایه بیرونی مغزشان از بین رفته است دوباره احیا کند و به زامبی هایی دست پیدا کند که قدرت تفکر نداشته باشند. شاید در حال حاضر این امکان وجود نداشته باشد، اما به هر حال حداقل از لحاظ تئوری قابل انجام است.

آیا می دانستید که انسان ها هم به جنون گاوی مبتلا می شوند؟ این بیماری در انسان ها با نام Creutzfeldt-Jakob شناخته می گردد و افرادی که به آن مبتلا می شوند دارای علائم و رفتار هایی هستند که شباهت زیادی به زامبی های فیلم 28 روز بعد دارد. از این نشانه ها می توان به تغییر در راه رفتن، توهمات، تلوتلو خوردن و به زمین افتادن، کشیده شدن عضلات، پرش های میاوکلونیک و تشنج اشاره کرد که تقریبا همه این نشانه ها در زامبی ها هم دیده می گردد! با اینحال خوشبختانه تا به امروز افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند هیچ نشانه ای از رفتار های خشونت آمیز بروز نداده اند، ولی احتمال جهش بیماری و بروز نشانه های تازه همیشه وجود دارد.

در طول تاریخ گزارش های زیادی مبنی بر دیدن زامبی ها در جزیره هائیتی ثبت شده است. با اینکه محققین عصر تازه این گزارش ها را تایید نمی کنند، اما به هر حال این موضوع که افراد زیادی در این جزیره با زامبی ها برخورد داشته اند خیلی عجیب و ترسناک است. در سال 1997 یک مجله پزشکی تحقیقات و آزمایشات گسترده ای را بر روی 3 مورد از این زامبی ها در جزیره هائیتی انجام داد و در نهایت نتیجه گرفت که هیچ کدام از این سه مورد زامبی های واقعی نیستند. یکی از این افراد از اسکیزوفرنی رنج می برد و دو نفر دیگر در حقیقت هویت اشتباهی داشتند. با اینحال این تحقیق تنها در مورد سه نمونه اجرا شده و گزارش های بیشتری که در طول تاریخ از این زامبی ها منتشر شده است با این دقت مورد مطالعه قرار نگرفته اند. به نظر شما آیا ممکن است که زامبی هایی واقعی در جنگل های هائیتی در حال زندگی باشند؟

آیا از زنبور ها میترسید؟ احتمالا بعد از خواندن این مطلب بعد از دیدن یک زنبور در طبیعت وحشت خواهید کرد! این زنبور که در منطقه ها گرمسیری زندگی کرده و Hymenoepimecis argyraphaga نام دارد یکی از بدترین انگل های روی کره زمین است. این زنبور عنکبوت هایی که تار می بافند را پیدا کرده و از آن ها به نام میزبانی برای بچه های خود استفاده می کند. هنگامی که زمان تخم ریزی زنبور ماده فرا می رسد، این حشره یک عنکبوت را انتخاب کرده و نیش میزند که این نیش باعث فلج شدن عنکبوت خواهد شد. سپس زنبور تخم های خود را بر روی شکم عنکبوت قرار می دهد. پس از مدتی لارو های کوچک (کرم حشره) زنبور از تخم بیرون آمده و با چسبیدن به عنکبوت از خون آن تغذیه می کنند. پس از گذشت چند هفته لارو ها ماده شیمایی ناشناخته ای را به مغز عنکبوت تزریق می کنند، این ماده تمامی مغز را در بر می گیرد و به حشره دستور می دهد تا برای لارو ها پیله ببافد. پس از به سرانجام رسیدن ساخت این پیله عنکبوت در وسط آن قرار می گیرد و لارو ها آماده پوست اندازی می شوند. در همین زمان لارو ها در پیله قرار گرفته و این عنکبوت را کم کم می خورند. چند هفته بعد لارو ها به زنبور تبدیل می شوند و این چرخه ادامه پیدا می کند. حالا تصور کنید که این زنبور ها جهش پیدا کنند و قادر باشند تا از انسان ها هم به همین شیوه استفاده کنند !

از نوروتوکسین ها (Neurotoxins) در سلاح های شیمایی استفاده می گردد. با اینحال در صورتی که به اندازه درست از این مواد استفاده گردد می توان حالت های زامبی گونه هم در انسان ها ایجاد کرد. یکی از قویترین نوروتوکسین هایی که در زمین وجود دارد را نوعی ماهی بادکنکی تولید می کند. در صورتی که این ماده به وسیله شخصی خورده گردد در مدت زمان خیلی کوتاهی باعث مرگ وی خواهد شد. با اینحال در صورت برخورد این ماده با پوست، شخص دچار حالت هایی می گردد که شباهت بسیار زیادی به مردن دارد. پس از کم شدن اثر این ماده قربانی کماکان حالت عادی ندارد. شاید این ماده هنوز قادر نباشد که مردگان متحرک واقعی ایجاد کند، اما اگر روزی در ساخت سلاح های شیمایی مورد استفاده قرار بگیرد قدرت خیلی زیادی خواهد داشت.

باز هم یک زنبور انگل دیگر، البته این زنبور ترجیح می دهد تا از سوسک ها به نام میزبانی برای بچه هایش استفاده کند. ابتدا این زنبور یک سوسک پیدا کرده و آن را نیش میزند. نیش زنبور روی مغز سوسک اثر گذاشته و باعث می گردد که حشره از حرکت باز ایستد. سپس زنبور نیش خود را وارد قسمتی از مغز سوسک می کند که رفتار های پیچیده تر حشره مثل راه رفتن از آن قسمت کنترل می گردد. به این ترتیب زنبور کنترل کامل روی سوسک داشته و به وسیله نیش خود آن را به هر جایی که نیاز دارد هدایت می کند. پیش از اینکه سوسک آزاد گردد زنبور یک تخم خود را وارد شکم آن می کند. پس از گذشت سه روز لارو زنبور از تخم بیرون آمده و از داخل شروع به خوردن سوسک می کند. تصور کنید که این زنبور پس از نوعی جهش قدرت کنترل انسان ها را هم در دست بگیرد.

کرم های یال اسبی یکی از ترسناکترین انگل های روی زمین هستند. این کرم ها معمولا در آب های تازه که احتمال حضور حشرات در آن زیاد است تخم گذاری کرده و در پی میزبان می گردند. پس از اینکه این کرم ها وارد بدن میزبان می شوند شروع به اثر گذاری بر مغز آن می کنند. تا چند هفته اول هیچ اتفاق خاصی نمی افتد، اما پس از تکمیل چرخه رشد، لارو ها میزبان خود را وادار می کنند تا کار های خطرناک انجام دهد. هدف این کرم ها این است که میزبان اندازهی آب پیدا کرده و خود را در آن غرق کند. پس از اینکه میزبان کشته می گردد کرم ها از بدن آن خارج شده و این چرخه دوباره ادامه پیدا می کند. تا کنون چندین مورد گزارش شده که انسان ها هم به این کرم مبتلا شده اند.

نمک حمام یا Bath Salts به کالا های مورد استفاده در حمام اشاره نمیکند، بلکه این نام خیابانی یک ماده مخدر است. این ماده نوعی محرک ساختگی است که مانند نمک حمام و سفید به نظر میرسد. شاید ماجرای حمله آدم خوارانه ای که در سال 2012 در میامی آمریکا اتفاق افتاده است را شنیده اید. در این حمله رودی یوجین (عکس سمت چپ) به طرز وحشیانه ای پیر مرد کارتن خوابی به نام رولاند پوپو (عکس سمت راست) را مورد حمله قرار داده و صورت او را می خورد. گفته شده که یوجین هنگام این حمله تحت تاثیر ماده مخدر نمک حمام بوده است. پوپو در نهایت زنده می ماند، اما بینایی خود را به طور کامل از دست می دهد. هنوز نمی توان با قطعیت نظر داد که آیا نمک حمام توانایی تاثیر گذاری تا این حد بر مغز را دارد یا نه، اما به هر حال پیشنهاد می کنیم که هیچ گاه از هیچ ماده مخدری، مخصوصا Bath Salt استفاده نکنید.

زامبی هابا اینکه احتمالا در نهایت بشر به دست بمب های اتمی و تغییرات آب و هوایی نابود خواهد شد، اما همیشه این احتمال هم وجود دارد که زامبی ها زمین را تصرف کنند. به هر حال همانطور که بالاتر هم دیدیم موجوداتی بر روی زمین زندگی می کنند که قادرند مغز قربانیان خود را کنترل کنند.

البته می دانیم که بعد از خواندن این مطلب مو بر بدن شما سیخ شده است، اما نظرات خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید!

منبع:دیجی رو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "موجودات و عواملی که زامبی ها را به حقیقت تبدیل خواهند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موجودات و عواملی که زامبی ها را به حقیقت تبدیل خواهند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید