نقشه جنجالی نو ایلان ماسک برای توییتر

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، دیجیاتو نوشت: توییتر 1.5 میلیارد حساب کاربری دارد که برای مدت زیادی فعال نبوده اند و میخواهد آنها را غیرفعال کند.

نقشه جنجالی نو ایلان ماسک برای توییتر

ایلان ماسک که توییتر را با قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کرد و از آن موقع تا به امروز تصمیمات بحث برانگیزی گرفته است، حالا از تصمیم نو خود برای این پلتفرم رونمایی کرد. طبق اعلام ماسک، او میخواهد 1.5 میلیارد حساب کاربری که سال ها در توییتر فعال نبوده اند را در آینده نزدیک حذف کند. بعلاوه تمام داده های مرتبط با این حساب ها از پایگاه داده های توییتر حذف خواهد شد.

مدیرعامل توییتر در توییت نوی گفت که این شبکه اجتماعی 1.5 میلیارد حساب کاربری دارد که برای مدت زیادی فعال نبوده اند و میخواهد آنها را غیرفعال کند. این اقدام بخشی از کوشش بزرگ تر توییتر برای بهبود کیفیت محتوای خود و کاهش انتشار اطلاعات نادرست این پلتفرم است. ماسک در توییت خود نوشت: توییتر به زودی فضای نام 1.5 میلیارد حساب را آزاد می نماید.

ماسک گفت که این شرکت رویکردی فعال تر برای شناسایی و حذف حساب های جعلی یا غیرفعال در پیش خواهد گرفت که شامل حساب هایی می گردد که برای مدت زمان قابل توجهی وارد سیستم نشده اند یا هیچ پستی روی پلتفرم منتشر ننموده اند. معیار دقیقی برای اینکه حساب غیرفعال چیست هنوز اعلام نشده است.

حمایت و انتقاد کاربران از تصمیم نو ماسک برای توییتر

انتظار می رود غیرفعال سازی این حساب ها تأثیر قابل توجهی بر پایگاه کاربران توییتر داشته باشد، زیرا این شرکت در حال حاضر حدود 330 میلیون کاربر فعال دارد. هنوز تعیین نیست که بستن تمام حساب های غیرفعال چقدر طول خواهد کشید. با این حال، بسیاری از کاربران توییتر حمایت خود از این تصمیم را ابراز نموده اند و استدلال می نمایند که این تصمیم به بهبود تجربه کلی کاربر یاری می نماید.

بعلاوه بعضی کاربران دیگر ابراز نگرانی نموده اند که این حرکت می تواند منجر به از دست دادن دسترسی کاربران قانونی به حساب های خود گردد.

در پاسخ به این نگرانی ها، ماسک گفت که توییتر اقداماتی را انجام خواهد داد تا اطمینان پیدا کند که هیچ کاربر فعالی تحت تأثیر غیرفعال کردن حساب ها قرار نگیرد. برای این کار، ماسک ممکن است به کاربران مهلتی را ارائه کند تا کاربران برای ورود مجدد به سیستم و فعال کردن محدد حساب های خود اقدام نمایند. باید دید که این تصمیم چه تأثیری بر پلتفرم و کاربران آن در دراز مدت خواهد داشت.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "نقشه جنجالی نو ایلان ماسک برای توییتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه جنجالی نو ایلان ماسک برای توییتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید