واکنش رئیسی به برنامه دشمن برای اغتشاشات در دانشگاه ها ، منطق جمهوری اسلامی ایران در جهان مورد پذیرش است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، رئیس جمهور در مراسم شروع سال تحصیلی نو دانشگاه ها که با حضور پرشور دانشجویان همراه بود، دانشگاه ها و مراکز علمی کشور را اتاق اندیشه ورزی دولت دانست و گفت: اندیشه ورزی دانشگاه ها برای یافتن راهکارهای مسائل جامعه همیشه مورد توجه دولت خواهد بود.

واکنش رئیسی به برنامه دشمن برای اغتشاشات در دانشگاه ها ، منطق جمهوری اسلامی ایران در جهان مورد پذیرش است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده آنلاین، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه برای شروع سال تحصیلی 1402-1401 دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه الزهرا (س) حضور یافت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز قریب به 60 درصد از دانشجویان کشور را دانشجویان دختر تشکیل می دهند، برخورداری توأمان از روحیه تحقیق و پژوهش با علم و بردباری دختران دانشجو را در این زمینه موثر دانست و اضافه نمود: در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی زنان زیادی در عرصه های دانشگاهی کشور خوش درخشیده و حتی توانسته اند توانایی های خود را در عرصه های جهانی نیز به رخ جهانیان بکشند.

رئیسی توضیح داد: وقتی یک بانوی فرهیخته ایرانی در سطح جهانی دستاورد علمی مهمی را ارائه می نماید، بر سکویی قرار می گیرد، پرچم جمهوری اسلامی برافراشته و سرود ملی ایران نواخته می گردد، این برای کشور قدرت می آفریند.

وی با بیان اینکه علم و دانش از مؤلفه های مهم قدرت و توانایی هستند، گفت: امروز کشور با همت اساتید و دانشجویان به سطوح بالایی از قدرت و توانایی دست یافته است. در حالی که روزگاری در این کشور نیازمند واردات سیم خاردار بودیم و همان را نیز از ما دریغ می کردند، امروز در زمینه های مختلف علمی و صنعتی با وجود گسترده ترین تحریم ها به پیشرفت های خیره کننده ای دست یافته ایم و به مدد الهی این راستا همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تبریک به دانشجویان تازهالورود توضیح داد: شما همه همت و کوشش خود را وقف تحقیق و پژوهش کنید، دولت نیز همه کوشش خود را برای تمهید لوازم و امکانات لازم برای شما بکار خواهد گرفت.

رئیسی برطرف دغدغه اشتغال برای دختران و پسران دانشجو را از تکالیف دولت دانست و گفت: دولت دانشگاه را اتاق اندیشه ورزی خود می داند و انتظار دارد دانشگاه ها و مراکز علمی با اندیشه ها و ابتکارات نو به کمک دولت بشتابد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به رد پای دشمن در اغتشاشات اخیر گفت: دشمن تصور می کرد که می تواند در ظرف دانشگاه امیال خود را دنبال کند، غافل از اینکه دانشجویان و اساتید ما بیدار بوده و اجازه تحقق خیال های باطل دشمن را نخواهند داد و حتماً در عرصه علم و دانش نیز مانند دیگر عرصه ها دشمن را ناکام خواهند گذاشت.

رئیسی با تبیین منطق دولت در مذاکرات برطرف تحریم و کوشش دشمن برای تحمیل شروط خود به ایران گفت: از ابتدا اعلام کردیم میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد، اما به مذاکرات عزتمندانه پایبند خواهیم بود و امروز منطق جمهوری اسلامی ایران در جهان مورد پذیرش است.

پیش از سخنان رئیس جمهور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم و تحقیقات و فناوری و نیز نماینده اساتید و نماینده دانشجویان و رئیس دانشگاه الزهرا در سخنانی ضمن تبریک شروع سال تحصیلی تازه دانشگاه ها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی برای دانشجویان آرزوی موفقیت کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش رئیسی به برنامه دشمن برای اغتشاشات در دانشگاه ها ، منطق جمهوری اسلامی ایران در جهان مورد پذیرش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیسی به برنامه دشمن برای اغتشاشات در دانشگاه ها ، منطق جمهوری اسلامی ایران در جهان مورد پذیرش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید