پایداری ارتباطات در زمان بحران، با بالن ارتباطی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، پژوهشگران ایرانی، با ساخت بالن ارتباطی، امکان پایداری ارتباطات در زمان بحران را فراهم نموده اند.

پایداری ارتباطات در زمان بحران، با بالن ارتباطی

ساخت بالن ارتباطی که حاصل دانش و کوشش، پژوهشگران پژوهشگاه فضایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با کاردبرد استفاده در مواقع بحرانی را مورد آنالیز قرار داده است.

تازه ترین ویدیوی منتشر شده از سوی وزارت ارتباطات به معرفی بالن ارتباطی می پردازد که در چارچوب دستیابی به اهداف ایران هوشمند توسط پژوهشگران ایرانی ساخته شده است.

این بالن در سال های گذشته با طراحی و ساخت یک نوع بالن ارتباطی انجام شد و مشکل قطع ارتباطات در مواقع بحرانی را حل نموده؛ بالنی که با تجهیزات بیسم بر فراز مناطق آسیب دیده، ارتباطات شبکه را برای مردم و نیروهای امدادی برقرار می نماید.

این وسیله نوین ارتباطی با قابلیت حمل 300 کیلوگرم تجهیزات ارتباطی تا ارتفاع 500 کیلومتری پرواز می نماید و منطقه بحران زده را تحت پوشش قرار می دهد و امکان اتصال بیش از یک هزار نفر را به شکل همزمان و10 هزار نفر را به شیوه غیر همزمان با سرعت یک گیابیت بر ثانیه فراهم می نماید. همچنین با دوربینی که قابلیت زوم 30 برابری دارد امکان رصد مناطق نیازمند به امدادرسانی را محقق می نماید.

لازم به ذکر است پارسال هنگام بروز سیل و زلزله هایی که در شمال و غرب کشور رخ داد، این بالن ها توانستند ارتباط مناطق سیل زده را حفظ نمایند تا سرویس دهی به آنها به خوبی انجام گردد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "پایداری ارتباطات در زمان بحران، با بالن ارتباطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایداری ارتباطات در زمان بحران، با بالن ارتباطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید