پژوهشگاه فضایی ایران وبینار عصر جدید فضا، چالش ها و فرصت ها برگزار می کند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، پژوهشگاه فضایی ایران وبینار عصر جدید فضا، چالش ها و فرصت ها را در راستای بررسی چالش ها و فرصت های دوران جدید فناوری فضایی از وجوه مختلف برگزار می کند.

پژوهشگاه فضایی ایران وبینار عصر جدید فضا، چالش ها و فرصت ها برگزار می کند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ پایگاه داده به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، هادی رضایی معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به برگزاری وبینار عصر جدید فضا، چالش ها و فرصت ها گفت: بسیاری از مردم با عصر فضا که از حدود 60 سال پیش آغاز شده، آشنا هستند، اما گروه اندکی، شامل متخصصان حوزه صنعت فناوری فضایی می دانند که دوران جدیدی از حیات و تکامل این فناوری با نام Space 4 یا فضای نو آغاز شده است.

رضایی اضافه کرد: فضای نو در امتداد و همراه با مجموعه تحولاتی است که در موج بزرگ تری به نام انقلاب صنعتی چهارم، زندگی بشر را به شکلی اساسی دگرگون خواهد کرد و به ویژه، کل دنیای صنعت و فناوری را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی خاطرنشان ساخت: با این رویکرد جهانی، استفاده از ظرفیت های دانش و نوآوری ایرانی که همیشه در شرایط سخت به یاری صنعت و اقتصاد کشور آمده، نه تنها خالی از فایده نبوده، بلکه یک ضرورت است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران، با اشاره به اهمیت موضوع یادآورشد: در این جهت، وبیناری با عنوان عصر جدید فضا، چالش ها و فرصت ها در پژوهشگاه فضایی ایران، برنامه ریزی شده است که در روز پنجشنبه 26 تیر سال جاری برگزار خواهد شد.

رضایی اضافه کرد: در این وبینار عناوینی همچون فضای نو، تعاملات ما و این موج، عصر جدید فضا و نقش آفرینی در آن،تغییرات ساختار تحقیق و توسعه فضایی در عصر جدید فضا وفرصت های ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در عصر جدید فضا توسط اعضاء هیات علمی، پژوهشگران و فعالان بخش خصوصی در حوزه فضا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد شرکت در این وبینار رایگان بوده و به شرکت کنندگان گواهینامه حضور اعطا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پژوهشگاه فضایی ایران وبینار عصر جدید فضا، چالش ها و فرصت ها برگزار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشگاه فضایی ایران وبینار عصر جدید فضا، چالش ها و فرصت ها برگزار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید