چالش تازه صدف بیوتی، مصداق کودک آزاری ست!

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، روزنامه خراسان - نرگس عزیزی: یکی از اینفلوئنسر های معروف اینستاگرام که نزدیک به 3 میلیون دنبال کننده دارد، چالشی به راه انداخته که طی آن افراد انگار که دارند پیام صوتی ضبط می کنند، به اصطلاح خالی بندی می کنند (به یکی از عزیزان خود دروغ می گویند) و همزمان از واکنش فردی که در اتاق حاضر است، فیلم می گیرند. در این چالش افراد زیادی شرکت کردند، اما در این بین متاسفانه برخی از والدین هم با فیلم دریافت از فرزندان خود مشارکت داشتند. اما چرا می گوییم متاسفانه و این که به عنوان والد، پیش از انتشار ویدئویی از فرزند خودمان، بهتر است به چه سوالاتی فکر کنیم؟

چالش تازه صدف بیوتی، مصداق کودک آزاری ست!

پرت کردن کودک میان موقعیتی دردناک

در برخی از این ویدئوها، بچه ها در موقعیتی ناخوشایند قرار می گیرند. به عنوان مثال در یکی از تکان دهنده ترین موارد، مادری در حال فیلم دریافت از دختر خردسالش می گوید قرار است او، پدر و چند نفر دیگر به سفر بروند، اما چون ممکن است دختر اذیت کند، او را همراه خود نخواهند برد. موضوعی که باعث می شود دختر بچه به گریه بیفتد. این در حالی است که برای بچه ها به ویژه در سنین پایین مرز بین واقعیت و شوخی چندان روشن نیست و همین می تواند آسیب ناشی از این چنین دست انداختن هایی را در آن ها تشدید کند.

آیا کودک این تصویر را دوست دارد؟

این طور که این بلاگر اعلام کرده برخی از ویدئو ها در استوری های او نزدیک به یک میلیون بازدید داشته اند. این در وضعیتی است که در برخی از موارد، کودک لباس مناسبی به تن ندارد یا به ویژگی هایی از کودک اشاره می شود که به صورت معمول خوشایند نیست. در یکی از این موارد در حالی که خواهری در حال فیلم دریافت از برادر خودش است، در حال صحبت درباره روش لاغر کردن برادرش است. برادری که هنوز در سنین دبستان است، بدون تی شرت نشسته و ظاهری که از او به نمایش گذاشته می شود، می تواند باعث دست انداخته شدن کودک در موقعیت های دیگر شود. اما ممکن است برخی از والدین یا دیگر اعضای خانواده که این ویدئو ها را گرفته و منتشر کرده اند، در دفاع از خود بگویند ما با اطلاع کودک ویدئو را منتشر کرده ایم. آیا صرف اطلاع دادن به کودک، در چنین مواردی کافی است؟

اما من با اطلاع فرزندم ویدئو را فرستادم!

اطلاع دادن به کودک پیش از انتشار عکس یا ویدئو کار خوبی است، اما کافی نیست چرا که بچه ها توان درک موقعیت را به درستی ندارند. از طرفی گاهی اوقات به نظر می رسد والدین یا بزرگ سالی که تصمیم به انتشار دارد هم خود به نتایج انتشار ویدئو بی توجه است. اگر شما هم فکر می کنید خب این فقط انتشار یک ویدئوی بامزه است و بس، پس بد نیست کمی روی سوالات زیر تامل کنید.

آیا با خودتان فکر کرده اید که گاهی انتشار ویدئوی خنده دار فرزندمان شبیه این است که او را میان جمعیتی بیش از جمعیت ورزشگاه آزادی رها کرده ایم تا همه به او بخندند؟

آیا می دانید ممکن است افرادی تا هفته ها بعد از دیدن این ویدئو وقتی کودک را می بینند، او را دست بیندازند؟

و آیا دقت دارید که از بین تمام ویژگی های فوق العاده و توانمندی هایی که فرزندتان دارد، تا مدت ها تنها یک ویژگی یا رفتار او مانند اضافه وزن، متنفر بودن از مدرسه یا با کفگیر غذا خوردن او، توسط دیگران دیده خواهد شد؟

یکی از مادران عذرخواهی کرد

همه این موارد را گفتیم، بهتر است به این موضوع هم اشاره کنیم که تا به الان حداقل مادر یکی از بچه ها، متوجه اشتباه خود شده و این موضوع را هم اعلام کرده است. به امید روزی که همه والدین پیش از این که دیر شود، توجه بیشتری روی انتخاب های خود داشته باشند.

منبع: برترین ها

به "چالش تازه صدف بیوتی، مصداق کودک آزاری ست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش تازه صدف بیوتی، مصداق کودک آزاری ست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید