کد بورسی متقاضیان بعد از پذیره نویسی اولیه صندوق ETF صادرمی گردد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیر نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس با بیان اینکه دولت به مرور سهام 13 شرکت را واگذار می نماید گفت: با هدف تسهیل حضور عموم مردم در بازار سرمایه دریافت کد بورسی برای پذیره نویسی اولیه این سهام ضروری نیست.

کد بورسی متقاضیان بعد از پذیره نویسی اولیه صندوق ETF صادرمی گردد

محمدرضا معتمد گفت: در اولین مرحله سهام بانک ملت، بانک تجارت، بانک صادرات و بیمه اتکایی امین و بیمه البرز عرضه می گردد و طبق مصوبه هیات وزیران هر شخص حقیقی می تواند حداکثر 2 میلیون تومان سهام (واحد) خریداری کند و آغاز پذیره نویسی از 14 اردیبهشت و سرانجام آن 31 اردیبهشت خواهد بود.

مدیر نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه نمود: بعد از پذیره نویسی اولیه به وسیله درگاه های بانکی، بانک ها طبیعتا 2 ماه فرصت دارند تا اطلاعت خود را ثبت نمایند و کد بورسی برای خریداران فاقد کد بورسی صادر گردد؛ بنابراین حدود اول مردادماه امکان معامله سهام واگذار شده فراهم می گردد.

وی در مورد کشف قیمت سهام و تخفیف 20 درصدی و شرکت هایی که سهامشان فروخته می گردد شرح داد و با بیان این که سهام شرکت های عرضه اولیه معمولا ارزان تر و سودآوری مناسبی در کوتاه مدت دارد گفت: البته توصیه ما به سرمایه گذاران این است که در سرمایه گذاری افق های بلند مدت را در نظر بگیرند و برای افق های 5 تا 10 سال سرمایه گذاری نمایند.

معتمد با اشاره به اعتماد و اقبال مردم به بازار سرمایه گفت: با عنایت به این که ممکن است دانش کلی همه سرمایه گذاران به اندازه ای نباشد که بتوانند از فرصت های بهتر سرمایه گذاری بهره بیشتری ببرند توصیه ما این است که به صورت غیر مستقیم و به وسیله شرکت های سرمایه گذاری که در این زمینه فعالیت تخصصی و حرفه ای دارند وارد بورس شوند.

مدیر نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین با بیان اینکه استفاده از واژه حباب برای بازاری که 650 شرکت و چندین صندوق سرمایه گذاری دارد دقیق و درست نیست گفت: بازار سرمایه از بازار های دیگر متاثر می گردد قطعا کاهش سود بانکی از علل اقبال مردم به بورس و جستجوی فرصت های سرمایه گذاری بهتر است ضمن اینکه بازده شرکت ها و سودآوری اغلب شرکت ها در یک سال گذشته خوب بوده هرچند که ظرفیت همه شرکت ها یکسان نیست.

منبع: صداوسیما

منبع: تجارت نیوز

به "کد بورسی متقاضیان بعد از پذیره نویسی اولیه صندوق ETF صادرمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کد بورسی متقاضیان بعد از پذیره نویسی اولیه صندوق ETF صادرمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید