ارتباط دوسویه بین مردم و دستگاه های اجرایی با سامانه پیام ایران

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به رونمایی از سامانه پیام ایران گفت: از طریق این سامانه، امکان ارسال مکاتبات بین دستگاه ­های اجرایی و اشخاص حقیقی و حقوقی با ارسال پیامک به سرشماره 4040 و درگاه سامانه پیام ایران وجود دارد.

ارتباط دوسویه بین مردم و دستگاه های اجرایی با سامانه پیام ایران

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، سامانه پیام ایران امروز رونمایی شد. بهنام ولی زاده -معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران- با بیان اینکه این سازمان در راستای وظایف قانونی شورای اجرایی فناوری اطلاعات در تاریخ 16 مهرماه 1399، اقدام به راه اندازی سامانه یکپارچه پیام ایران کرده است، گفت: این سامانه با هدف یکپارچه سازی راهکارهای تبادل داده پیام بین مردم با دستگاه های اجرایی، کاهش زمینه تخلفات در تبادل پیام با مردم، ازجمله جعل، کلاه برداری و نقض حریم خصوصی و همچنین صرفه جویی در هزینه های دولت و آمادگی برای پاسخگویی سریع به نیازهای ارتباطی با مردم، به ویژه در شرایط بحران راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این سامانه شامل چهار زیرسامانه کارپوشه ملی ایرانیان، ارسال پیامک، ارسال کد دستوری و پست الکترونیکی احراز هویت شده بومی است، اضافه کرد: افراد حقیقی و حقوقی و همچنین کنندگان دستگاه های اجرایی می توانند از طریق ثبت نام در سامانه پیام ایران به آدرس payam.iran.ir، پس از احراز هویت و تأیید سازمان فناوری اطلاعات ایران درخصوص کنندگان دستگاه­ های اجرایی با توجه به اخذ معرفی ­نامه کتبی از دستگاه متقاضی، از خدمات این سامانه استفاده کنند.

معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: سامانه پیام ایران با استفاده حداکثری از زیرساخت­ های دولت الکترونیکی موجود به منظور ایجاد ارتباطی دوسویه میان مردم و دولت جهت بهره­ برداری عموم شهروندان، کسب وکارها و دستگاه ­های اجرایی به نحوی فراهم شده است که امکان ارسال مکاتبات و دریافت پاسخ بین دستگاه ­های اجرایی و اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین ارسال و دریافت پیامک برای هر یک از دستگاه ­های اجرایی از شماره اختصاصی تخصیص یافته با سرشماره 4040 و همچنین ارائه خدمات هر یک از دستگاه­های اجرایی از شماره کد دستوری اختصاصی USSD تخصیص یافته ذیل سرشماره 4 وجود دارد.

ولی زاده اعلام کرد: با توجه به مصوبه مذکور، تمامی دستگاه های اجرایی مکلفند جهت ارسال و دریافت هرگونه پیام از قبیل پیامک و نامه با اشخاص حقیقی و حقوقی، از بستر سامانه پیام ایران استفاده کرده نسبت به اتصال به سامانه پیام ایران و تبادل پیام ها با مخاطبان اقدام کنند. همچنین به منظور مقابله با ارسال پیام های جعلی ارسال پیامک به مخاطبان از سوی دستگاه های اجرایی، خارج از سامانه پیام ایران ممنوع شده و لازم است پیامک ها از سرشماره اختصاصی دستگاه در سامانه پیام ایران با سرشماره 4040 یا mask شماره مربوط به دستگاه ارسال شود.

وی با بیان اینکه این سامانه در سال 1398 فعالیت اولیه خود را آغاز کرد، گفت: در سال 1398، کارپوشه ملی ایرانیان حدود 372 هزار کاربر فعال داشت و 600 هزار تبادل بین 46 دستگاه اجرایی با مردم به ثبت رسید. اما در نیمه اول سال 99 در این سامانه با 550 هزار کاربر فعال، تعداد نامه های ارسالی میان دستگاه های دولتی و مردم به 10 میلیون سند رسید و 65 دستگاه از این طریق مکاتبه کردند. همچنین مطابق با آخرین بررسی ها تا خاتمه سال 99 این سامانه بیش از 593 هزار کاربر فعال دارد و 60 میلیون دیتا از طریق 82 دستگاه اجرایی بین مردم و دولت جابجا می شود. تا به امروز 16.5 میلیون پیامک نیز از طریق این سامانه به مردم ارسال شده است.

معاون سازمان فناوری اطلاعات در مورد نحوه استفاده از خدمات کارپوشه و صندوق پست الکترونیک اظهار کرد: کاربران با ورود به درگاه سامانه پیام ایران می توانند برای استفاده از خدمات کارپوشه ثبت نام کرده و از قابلیت های این صندوق پست الکترونیکی استفاده کنند. همچنین لیست دستگاه های متصل به سامانه پیام ایران و کد پیامکی آنها در وبگاه پیام ایران در دسترس است و هر کاربری که از دستگاه های دولتی پیامی دریافت می کند در صورتی که سرشماره این پیامک 4040 باشد، می تواند مطمئن شود که این پیام جعلی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارتباط دوسویه بین مردم و دستگاه های اجرایی با سامانه پیام ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط دوسویه بین مردم و دستگاه های اجرایی با سامانه پیام ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید