استقلال و پرسپولیس در آستانه حذف از آسیا ، سپاهان تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، احتمال حذف نمایندگان فوتبال ایران از لیگ قهرمانان آسیا به علت رعایت نکردن استانداردهای حرفه ای سازی قوت گرفت.

استقلال و پرسپولیس در آستانه حذف از آسیا ، سپاهان تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ پایگاه داده، در فضای فوتبال شایعه شده کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای تهدید آمیز از حذف قریب الوقوع نمایندگان فوتبال ایران از لیگ قهرمانان آسیا به علت رعایت نکردن استانداردهای حرفه ای اطلاع داده است.

اگرچه فدراسیون فوتبال ایران هنوز دریافت این نامه را تایید ننموده است اما صبح امروز ابتدا یکی از خبرگزاری ها از احتمال حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به علت مالکیت مشترکشان اطلاع داد و سپس یکی از وبلاگ پایگاه داده صدا و سیما توییت کرد بمب خبری در راه است.

پیگیری ها نشان می دهد روز گذشته نیز مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به ملاقات وزیر ورزش رفتند تا راه های برون رفت از این دردسر تازه را آنالیز نمایند. گفته می گردد تیم های ایرانی، البته به غیر از سپاهان که گویا تمامی مدارکش از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد تایید قرار گرفته، استانداردهای مدنظر کمیته حرفه ای سازی آسیا را رعایت ننموده اند. سال های گذشته، فدراسیون قبلی به هر زحمتی بود به وسیله روابطی که با مدیران ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت، موانع موجود بر سر راه تیم های ایرانی را رفع و آن ها را در لیگ قهرمانان آسیا حفظ می کرد اما این بار گویا فدراسیون فوتبال به موقع اقدامات لازم را برای نامه نگاری با کنفدراسیون انجام نداده و هشدارهای قبلی این مرجع را نادیده گرفته است و حالا کار به جایی رسیده که گفته می گردد کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته تیم های استقلال، پرسپولیس و حتی فولاد خوزستان را به علت مسائلی که در زمینه خصوصی سازی، زیرساخت ها، شفاف کردن درآمدها، قطع وابستگی به منابع دولتی، داشتن پرونده های باز، پنجره جابجایی بسته، طلبکاران و شاکیانی که برای دریافت مطالبات شان به کنفدراسیون فوتبال آسیا مراجعه نموده اند و مسائل دیگری که بر سر راه حرفه ای شدن این باشگاه ها واقع شده است، از لیگ قهرمانان آسیا کنار بگذارد.

مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس امیدوارند با همکاری وزارت ورزش راهی برای خروج از این بن بست پیدا نمایند اما کار اصلی را فدراسیون فوتبال باید انجام بدهد که ظرف روزهای به جای مانده تا صدور حکم قطعی از حذف تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا جلوگیری کند. تا این لحظه فدراسیون فوتبال هیچ واکنشی به این اتفاق نشان نداده و به صورت رسمی خبر دریافت نامه از کنفدراسیون فوتبال آسیا را تایید یا تکذیب ننموده است اما تکاپوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نشان می دهد خطر حذف این بار جدی تر از همواره است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "استقلال و پرسپولیس در آستانه حذف از آسیا ، سپاهان تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال و پرسپولیس در آستانه حذف از آسیا ، سپاهان تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید