برآورد دیلی میل از تاثیر شیوع ویروس کرونا در فوتبال انگلیس؛ 750 میلیون پوند ضرر خالص!

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، ضرر مالی باشگاه های انگلیسی بابت شیوع ویروس کرونا بیش از آن چیزی است که تصور می شود.

برآورد دیلی میل از تاثیر شیوع ویروس کرونا در فوتبال انگلیس؛ 750 میلیون پوند ضرر خالص!

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، دیلی میل در بررسی تاثیرات مالی کرونا بر فوتبال انگلیس مدعی است بحران ناشی از ویروس کرونا به هر یک از باشگاه های بزرگ انگلیسی 750 میلیون پوند ضرر خواهد زد.

تعلیق کلیه مسابقات فوتبال تا اطلاع ثانوی کم کم برای باشگاه های انگلیسی ملموس می شود چرا که این باشگاه ها حالا اولین نشانه های مالی بحران را با گوشت و پوست خود احساس می کنند؛ تاثیری که بدون شک به تخریب ماندگار باشگاه های فوتبال منجر خواهد شد.

حالا که واقعیت مالی چهره خود را به باشگاه های فوتبال این کشور نشان داده می توان تاثیر آن را از لیگهای دسته های پایین تا لیگ برتر انگلیس مشاهده کرد. به گزارش دیلی میل در همه سطوح فوتبال این کشور خبرهایی از تلاش برای کاستن شدید و ناگهانی از هزینه ها دیده می شود.

باشگاه های لیگ رجحان در جهت تقابل با پخش کننده های تلویزیونی قرار دارند و مدیران باشگاه ها اخیرا در جلسات اضطراری اعلام کرده اند در بحران کرونا ممکن است هر باشگاه در نهایت با ضرر انباشته 750 میلیون پوندی روبرو شود.پخش کننده های بزرگی مثل اسکای اسپورتس در این بحران میلیونها پوند از دست خواهند داد چون مجبورند بخشی از پول آبونمان مشترکین خود را بازپس دهند و از این گذشته، درآمدشان از محل تبلیغات به شدت افت خواهد کرد.

به همین علت باشگاه های لیگ رجحان صحبت درباره لزوم کاستن از دستمزد بازیکنان را آغاز کرده اند و تلگراف می گوید میزان این کاهش حتی ممکن است به 50 درصد برسد. شاید در سطح لیگ برتر با توجه به دستمزدهای بالا بازیکنان، این مساله آنها را با فشار غیر قابل تحملی روبرو نکند اما در لیگهای پایین تر، این مساله می تواند زندگی فوتبالیست های نه چندان مطرح را با خطر جدی تهدید کند.

برای مثال در باشگاه های لیگ یکی از بسکمک از بازیکنانی که درآمدشان بیشتر از 6هزار پوند در هفته است خواسته شده در 4 ماه آینده با کاهش قابل توجه دستمزدشان موافقت کنند. بیرمنگام سیتی اولین باشگاهی بوده که رسما از بازیکنانش خواسته در شرایط همه گیری کرونا 50 درصد از دستمزد خود را به باشگاه ببخشند.

از سوی دیگر باشگاه کوچکی مثل فارست گرین رورز که در لیگ 2 به سر می برد، اعلام کرده فعلا همه فعالیت هایش را تعلیق کرده و برای اینکه بتواند دستمزد و حقوق همه کارمندان خود را پرداخت کند از برنامه های کمکی دولت استفاده خواهد کرد.

دیلی میل می گوید سازمان لیگ انگلیس مذاکره با باشگاه های این کشور و اتحادیه فوتبالیست ها را آغاز کرده و به دنبال طراحی سیستمی است که بر اساس آن بازیکنان باشگاه های حاضر در لیگ های پایین تر تا خاتمه تعلیق مسابقات فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا، بتوانند از گزینه مرخصی با حقوق استفاده کنند. هنوز معین نیست منبع پرداخت دستمزد آنها در این مدت باشگاه ها و سازمان لیگ خواهد بود یا از دولت کمک گرفته خواهد شد.

باشگاه های انگلیسی خواهان آن هستند که برای حفظ توان پرداخت دستمزد کارمندان شان از کمک های دولت بهره مند شوند. هفته گذشته دولت انگلیس بیان نمود برای جلوگیری از افزایش نرخ بیکاری در نتیجه بحران کرونا، برنامه ای تدارک دیده که براساس آن در صورتی که شخصی به دلیل بحران کرونا از محل کارش اخراج شده یا تعلیق شود، دولت 80 درصد حقوق او را تا سقف 2500 پوند پرداخت خواهد کرد. باشگاه های کوچک انگلیسی به دنبال کسب نظر موافق دولت برای اجرای برنامه مشابهی در خصوص کارمندان و بازیکنان خود هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برآورد دیلی میل از تاثیر شیوع ویروس کرونا در فوتبال انگلیس؛ 750 میلیون پوند ضرر خالص!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برآورد دیلی میل از تاثیر شیوع ویروس کرونا در فوتبال انگلیس؛ 750 میلیون پوند ضرر خالص!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید