برگ سبز برای مالکیت خودرو کافی نیست

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، معاون نظارت دیوان عدالت اداری گفت: رأی اخیر دیوان هیچ دلالتی بر این موضوع که برگ سبز برای اثبات مالکیت خودرو کافی است، ندارد؛ چون خواسته رأی ابطال یک بخشنامه بوده است که وکالت هایی که در فروش خودرو داده می گردد را محدود نموده بود.

برگ سبز برای مالکیت خودرو کافی نیست

به گزارش وبلاگ پایگاه داده از فارس، غلامرضا مولابیگی، معاون نظارت دیوان عدالت اداری در برنامه ای رادیویی در مورد رأی اخیر دیوان عدالت اداری در مورد ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی اظهار کرد: رأی اخیر دیوان هیچ دلالتی بر این موضوع که برگ سبز برای اثبات مالکیت خودرو کافی است، ندارد؛ چون خواسته رأی ابطال یک بخشنامه بوده است که وکالت هایی که در فروش خودرو داده می گردد را محدود نموده بود. یعنی به دفاتر اسناد رسمی پیشتر ابلاغ شده بود که شما وکالت در توکیل به دیگران ندهید و دیوان عدالت اداری تنها این بخشنامه را ابطال نموده است.

وی توضیح داد: چیزی که در رأی دیوان بیان شده این است که وکالت دادن به دیگری اشکالی ندارد و می توانید بدون اینکه سند رسمی تنظیم کنید، خودرو خودتان را با وکالت به دیگری واگذار کنید و آن هم می تواند با وکالت آن خودرو را به دیگری واگذار کند و فرایند تعویض پلاک را انجام دهد.

وی با تأکید دوباره بر برداشت اشتباه بعضی رسانه ها از رأی دیوان عدالت اداری گفت: پیشتر بخشنامه وکالت دادن را ممنوع نموده بود و گفته بود که شما تنها زمانی می توانید وکالت بدهید که سند رسمی به نام شخص منتقل الیه ثبت گردد و بعد از آن وکالت دهید اما دیوان عدالت اداری این بخشنامه را ابطال کرد و توضیح داد که وکالت از حقوق مدنی اشخاص است و نمی توان آن را محدود کرد.

در چند روز گذشته بعضی رسانه ها با استناد به رأی شماره 1863 دیوان عدالت اداری از کفایت برگ سبز برای مالکیت خودرو خبر داده بودند.

منبع: جام جم آنلاین

به "برگ سبز برای مالکیت خودرو کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگ سبز برای مالکیت خودرو کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید