حزب الله منتخب مردم لبنان است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، رئیس جمهور فرانسه در سخنانی در شهر بیروت، گفت که حزب الله جزئی از مردم و منتخب مردم لبنان است و مسئولیت هایی نیز بر گردن دارد.

حزب الله منتخب مردم لبنان است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده از فارس، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه امروز (سه شنبه) در جریان بازدید از بندر بیروت، خواهان تسریع در فرایند مبارزه با فساد و اصلاح بروکراسی و نظام بانکی لبنان شد.

به نوشته وبگاه النشره، مکرون در مورد حزب الله لبنان و میشل عون رئیس جمهور این کشور نیز گفت: فرانسه و لبنان با یکدیگر برادر هستند و از این رو فرانسه وظایفی در قبال جوانان لبنانی دارد تا به خواسته ها و آرزوهای خود برسند. لبنان نمونه همزیستی و مسامحه و کثرت گرایی است و حزب الله نماینده بخشی از مردم لبنان و منتخب آن هاست و میان حزب الله و دیگر احزاب شراکت برقرار است.

او مدعی شد: اگر نمی خواهیم لبنان همانند بعضی کشورها به تروریسم دچار گردد، باید حزب الله و دیگر احزاب را مطلع کنیم که به مسئولیت خود عمل نمایند.

ماکرون در مورد میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز گفت که او منتخب مجلس است و نمایندگان مجلس نیز منتخب مردم هستند.

رئیس جمهور فرانسه گفت که طرحی را پیشنهاد داده است تا طی ماههای آینده انجام گردد و ادامه یاری های اقتصادی منوط به انجام اصلاحات است.

مکرون تأکید کرد که نمی تواند به جای جریان سیاسی حاکم حرفی بزند و بگوید که تمامی جریان سیاسی باید تغییر یابند؛ چرا که در لبنان انتخابات برقرار است و این مردم هستند که اگر بخواهند می توانند فضای سیاسی جدیدی را ایجاد نمایند.

رئیس جمهور فرانسه اضافه نمود: انتخاب نخست وزیر برخلاف دفعات گذشته که چند ماه به طول می انجامید، در دو هفته انجام شد. منتظر هستیم که تشکیل دولت نیز انجام پذیرد و امیدواریم که این رخدادها به نفع مردم لبنان باشد.

او بار دیگر با دخالت در امور داخلی لبنان گفت که می خواهد ارقام دقیق مربوط به نظام بانکی لبنان را بداند و باید حساب و کتاب ها با دقت انجام پذیرد.

ماکرون در مورد مصطفی ادیب نخست وزر جدید لبنان نیز گفت: من شخصی که طی رایزنی ها و مشورت های داخل مجلس انتخاب شده را نمی شناسم و او نتیجه مشورت احزاب است و امیدوارم که کفایت لازم را داشته باشد.

امروز روزنامه فیگارو فرانسه در مطلبی مدعی شد که در هفته های گذشته بارها مکرون و مقامات حزب الله پیغام هایی رد و بدل شده و ماکرون به حزب الله گفته است که با سلاح این جنبش مقاومت و چند مسأله مهم دیگر مسئله ای ندارد.

رئیس جمهور فرانسه شب گذشته برای دومین بار در یک ماه گذشته وارد فرودگاه بیروت شد گفت که هدف ابتدایی وی این است که در جریان یاری های انسان محبت آمیز به لبنان پس از انفجار بیروت قرار بگیرد.

او همچنین در مصاحبه با روزنامه پولیتیکو رهبران لبنانی را به نوعی تهدید کرد و گفت که سه ماه برای ایجاد تغییرات اساسی به آن ها مهلت می دهد و اگر تغییرات مدنظر وی رخ ندهد، اقدامات تنبیهی شامل لغو برنامه نجات اقتصادی بین المللی (برای لبنان) و نیز تحریم طبقه حاکم این کشور را در پیش خواهد گرفت.

روز چهارم آگوست (14 مرداد)، انفجاری مهیب منطقه بندرگاه بیروت را ویران کرد. بیش از 190 کشته و 6500 مجروح به دنبال داشت که موجب استعفای دولت حسان دیاب و بروز بحران سیاسی در لبنان شد و دیروز (دوشنبه) مصطفی ادیب با رأی مجلس به سمت نخست وزیری رسید

منبع: جام جم آنلاین

به "حزب الله منتخب مردم لبنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الله منتخب مردم لبنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید