حیدری: 93 درصد تهرانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، معاون وزیر بهداشت گفت: سازمان غذا و دارو در حال آنالیز مدارک برکت است تا مجوز تزریق آن را برای نوجوانان تایید گردد. واکسن پاستور هم در صدد دریافت مجوز است. در حال حاضر فقط واکسن سینوفارم برای نوجوانان تزریق می گردد.

حیدری: 93 درصد تهرانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ پایگاه داده، کمال حیدری معاون بهداشت وزیر بهداشت دربرنامه تهران ما سلامت رادیو تهران در مورد اظهارات ضد و نقیض مبنی بر رخداد موج ششم و از طرفی عدم نگرانی برای وقوع این موج گفت: بعضی مواقع تناقضات موجود مسئولان را هم سردرگم می نماید. بر اساس پیش بینی های متخصصان موج ششم را در ماه آینده تجربه خواهیم کرد. سفر های هموطنان در تعطیلات اخیر و بازگشایی مشاغل موجب نگرانی ما شد که موج ششم زودتر خود را نشان دهد، اما خوشبختانه آنالیز نمودار ها و شاخص ها نشان داد واکسن توانسته در کاهش ابتلاء و بستری ها بسیار موثر باشد. اما این امر نباید موجب عادی انگاری هموطنان گردد. در نمودار ها افزایش بیماران را طی یک هفته تجربه کردیم، اما شیب آن زیاد و نگران نماینده نبود.

وی با تاکید بر دستورالعمل های کمیته علمی مبنی بر اینکه جنس واکسن ها برای دُز یادآور باید یکسان باشد گفت: آنچه برای دُز سوم تایید شده آسترازنکا و پاستوکووک است و کادر درمان نمی توانند از واکسن برکت برای تزریق دُز یادآور استفاده نمایند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، نقش همکاری مردم را در ریشه کنی این بیماری بسیار موثر دانست و گفت: در حال حاضر با تزریق واکسن، جامعه به حدی از ایمنی رسیده است. قبل از کنترل هوشمند مردم به صورت عادی زندگی می کردند و همه چیز رها شده بود. ما نباید فکر کنیم فقط با تزریق واکسن شرایط کرونایی بهبود می یابد بلکه باید دستورات بهداشتی را هم رعایت کنیم.

نتیجه گزارش تحقیقات شیراز تناقض دارد

حیدری در واکنش به گزارش تحقیقاتی شیراز منتشر شده مبنی بر اینکه واکسن سینوفارم فقط 5 درصد ایمنی به مردم می دهد گفت: آرزوی ما به عنوان خدمتگزار مردم سلامتی هموطنان است. تناقضاتی در این گزارش وجود دارد. از طرفی می گویند واکسن سینوفارم فقط 5 درصد ایمنی بدن را تامین می نماید و از طرفی دیگر نتیجه این مطالعه می گوید تزریق واکسن توانسته بیش از 75 درصد از بستری مرگ و میر جلوگیری کند. این آمار نشان دهنده ارزش واکسن است. هرچه تعداد بیشتری از افراد جامعه درگیر شوند افراد بیشتری هم بستری و احیاناً فوت می نمایند.

وی اضافه نمود: در راستای کاهش 5 درصدی بیماران سرپایی، دکتر مقدّری رئیس این مرکز شرح دادند نتیجه این گزارش به صورت پیش نویس بوده صحت واقعی ندارد و نباید منتشر می شد.

بیش از 93 درصد تهرانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت نموده اند

حیدری پوشش واکسیناسیون مرحله اول در تهران را 93 درصد خاطرنشان کرد و گفت: بین مرحله اول و دوم حدود 60 درصد اختلاف است. از ابتدای این هفته موج مراجعه دُز دومی ها شروع شده است. این فرایند به همت 3 دانشگاه علوم پزشکی به سرعت در حال اجرا است. ایمنی زایی در جامعه به خوبی تامین شده و امیدواریم که موجی که در اذهان است با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و واکسیناسیون عمومی رخ ندهد. مردم باید به ویژه رعایت فاصله اجتماعی و ماسک زدن را جدی بگیرند.

در کنار واکسیناسیون باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کرد

وی در پاسخ به اینکه چرا بعضی جوامع استفاده از ماسک را اختیاری نموده اند گفت: تمام این دستورات آزمون و خطا است. در کشور های اروپایی و آمریکا که پوشش واکسیناسیون بسیار بالایی دارند استفاده از ماسک را اختیاری کردند، اما با طی این فرایند بیکباره آمار بستری ها و مرگ و میر بالا رفت. واکسن ایمنی را افزایش می دهد، اما به این معنی نیست که افراد به بیماری مبتلا نمی شوند و بستری و مرگ و میر نداریم بلکه این آمار به شدت کاهش می یابد.

برکت و پاستورکووک، هنوز مجوز تزریق برای نوجوانان را دریافت ننموده اند

وی با اعلام این خبر که واکسن برکت هنوز برای تزریق در نوجوانان مجوزی را دریافت ننموده است گفت: سازمان غذا و دارو در حال آنالیز مدارک برکت است تا مجوز تزریق آن را برای نوجوانان تایید گردد. واکسن پاستور هم در صدد دریافت مجوز است. این واکسن ها برای نوجوانان تزریق نمی شوند و فقط زمانی اجازه تزریق دارند که مجوز را از وزارت بهداشت دریافت نموده باشند. در حال حاضر فقط واکسن سینوفارم برای نوجوانان تزریق می گردد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در شرح رنگبندی شهر ها گفت: رنگ بندی شهر ها بر اساس فرمول پیچیده ای انجام می گردد و اندازه مبتلایان، بستری ها و فوتی ها، تعداد بیماران سرپایی، بهبود یافته ها و ترخیص شده ها و شدت بیماری از پارامتر هایی هستند که رنگ شهر ها را تعیین می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حیدری: 93 درصد تهرانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیدری: 93 درصد تهرانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید