خبرنگاران بانک مرکزی آمریکا نرخ تورم را افزایش داد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، نیویورک- خبرنگاران- بانک مرکزی آمریکا در تازه ترین اصلاحیه سیاست پولی خود نرخ تورم را به 2 درصد افزایش داد و آن را در راستای افزایش حداکثری اشتغال توصیف کرد.

خبرنگاران بانک مرکزی آمریکا نرخ تورم را افزایش داد

به گزارش روز پنج شنبه وبلاگ پایگاه داده به نقل از تارنمای فدرال رزو آمریکا، به دنبال یک ارزیابی گسترده در نشست های عمومی سراسر کشور، کمیته بازار باز فدرال در روز پنج شنبه خاطرنشان کرد با اجماع بیانیه خود را درباره اهداف بلند مدت و استراتژی سیاست پولی به تصویب رسانده است که بیانگر رویکرد سیاست پولی و خدماتی به عنوان پایه ای برای اقدامات سیاسی آن است.

این به روز رسانی منعکس کننده تغییراتی در اقتصاد در طول دهه گذشته و چگونگی سیاست گذاری در اتخاذ تصمیم برای سیاست پولی است. بیانیه به روز رسانی همچنین میخواهد تا شفاف سازی، پاسخگویی و تاثیرگذاری بر سیاست پولی را برجسته کند.

جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا در این رابطه گفت: اقتصاد همواره در حال تحول است و استراتژی کمیته بازار باز فدرال برای دستیابی به اهداف آن باید مطابق تغییرات جدیدی باشد که شکل می گیرند.

وی اضافه نمود: بیانیه اصلاحی، مشوق ما را از مزیت های یک بازار کار قوی به ویژه برای بسیاری از جوامع با درآمد پایین و متوسط منعکس می سازد و اینکه افزایش بازار کار می تواند بدون عامل یک افزایش ناپسند تورمی، پایدار باشد.

از جمله مهمترین تغییرات در چارچوب سند در خصوص اشتغال حداکثری عبارت است از: کمیته بازار باز فدرال تاکید نمود اشتغال حداکثری یک هدف گسترده و فراگیر است و گزارش می دهد که تصمیم سیاسی آن با ارزیابی کمبود اشتغال از حداکثر سطح آن اطلاع رسانی خواهد شد. سند اصلی به انحراف از حداکثر سطح آن اشاره داشت.

در خصوص ثبات قیمت هم این کمیته استراتژی خود را برای دستیابی به هدف تورم طولانی مدت 2 درصد تنظیم کرد با این نکته که این کشور به دنبال دستیابی به تورمی است که به طور متوسط 2 درصد در طول زمان باشد. برای این منظور ، در بیانیه اصلاحی آمده است که در دوره هایی که تورم به طور مداوم زیر 2 درصد در جریان بوده است، سیاست پولی مناسب احتمالا برای مدتی تورم بالاتر از 2 درصد را هدف گذاری خواهد نمود.

به روزرسانی بیانیه های استراتژی به صراحت، چالش های مربوط به سیاست پولی را که توسط یک محیط با نرخ پایین سود مداوم ایجاد می گردد، تصدیق می نماید. در اینجا در ایالات متحده و در سراسر دنیا، نرخ بهره پولی به احتمال بسیار به پایین بودن سطح کارآیی آنها نسبت به گذشته مقید خواهد شد.

.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بانک مرکزی آمریکا نرخ تورم را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بانک مرکزی آمریکا نرخ تورم را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید