داستان زندگی عجیب خرید تازه سپاهان

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، به گزارش سایت codesports، الویس کامسوبا وینگر 26 ساله استرالیایی در فصل نو پیراهن تیم فوتبال سپاهان را به تن خواهد نمود.

داستان زندگی عجیب خرید تازه سپاهان

این بازیکن آفریقایی الاصل گذشته تلخی دارد. او وقتی 4 ماهه بود تا آستانه مرگ رفت. خانواده کامسوبا در یک قایق شلوغ پناهجویان بودند که در اواخر سال 1996 از جنایت وحشیانه در بوروندی فرار می کردند. در آن موقع، بوروندی میدان نبرد توتسی ها و هوتو ها بود. تنها راه فرار بود. الویس کوچولو و والدینش این کار را در سکوت شبانه انجام دادند و از دریاچه تانگانیکا عبور کردند تا از بوروندی خارج شوند.

خطر در کنار سواحل کمین نموده بود. شبه نظامیان اصلا سوال نمی کردند و هر کس را که می دیدند، می کشتند. در نیمه های شب کامسوبا 4 ماهه گریه کرد و سکوت شب را شکست. کسانی که در قایق شلوغ بودند وحشت کردند و عنوان کردند اگر این کودک ساکت نشود همه را می کشند و بهتر است او را به دریا بیندازند. الویس و والدینش پس از زنده ماندن از قایق سواری به اردوگاه پناهندگان در تانزانیا برده شدند.

نمایش خوب او در سیدنی باعث شد تا سپاهان ایران برای فصل تازه او را به خدمت بگیرد.

او درباره نقش فوتبال در زندگی خود گفت: در اوایل بازی حرفه ای فوتبال برای من یک رویا نبود. من در اردوگاه پناهندگان بزرگ شدم. بزرگ شدن در کمپ سخت بود. تو هیچ چیز دیگری نمی دانستی. فقط در لحظه زندگی کردم.

جنگ در بوروندی ادامه یافت (تا سال 2005 به طور رسمی انتها یافت). استرالیا تنها کشوری بود که خانواده 6 نفره از جمله الویس 11 ساله را پذیرفت که با جاه طلبی تعیین وارد شهر آدلاید شد.

کامسوبا می گوید: وقتی به استرالیا آمدیم، هدف من فقط داشتن یک زندگی خوب، تحصیل و یاری به خانواده ام بود. وقتی برای اولین بار به اینجا نقل مکان کردیم، به آدلاید رسیدیم و خانه ما برق نداشت. برای روشن کردن برق باید از کارت استفاده می کردیم، اما نمی دانستیم چگونه از آن استفاده کنیم. از آنجا تصمیم گرفتم برق بخوانم. در استرالیا که کشور سرسبزی است خیلی راحت می توان زمین فوتبال پیدا کرد و ما آنجا تمرین می کردیم و خیلی زود مربی ها به من گفتند که استعداد دارم و حتی می توانم برای تیم ملی استرالیا بازی کنم.

این بازیکن در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: یک روز اتفاقی مدیربرنامه هایم به من گفت که از ایران و تیم سپاهان پیشنهاد دارم. یک باشگاه بزرگ در یک لیگ بزرگ. سرمربی تیم خوزه مورایس است که با ژوزه مورینیو در رئال مادرید و چلسی کار نموده است. او به من گفت اگر بدرخشم خیلی جا برای پیشرفت دارم و خیلی به من انگیزه داده است و به همین دلیل می خواهم خیلی کوشش کنم تا خودم را در ایران و سپاهان نشان دهم. حضور در سپاهان یک قدم عالی برای یاری به خانواده ام است. از زمانی که بوروندی را ترک نموده ام، والدینم سخت کوشش نموده اند تا به ما بچه ها زندگی راحتی بدهند. الان هم پدر من دو کار دارد. مامانم نیز همواره نگران من است. من فقط می خواهم کمی از سختی های آن ها را جبران کنم و پدر و مادرم زندگی راحتی داشته باشند.

کامسوبا می گوید: به عنوان یک فوتبالیست، وقتی به مرحله خاصی رسیدید، می خواهید به پیشرفت خود ادامه دهید. خارج از کشور به معنای دستمزد بیشتر است و فرصت های بیشتری برای من خواهد داشت.

منبع: فرارو

به "داستان زندگی عجیب خرید تازه سپاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان زندگی عجیب خرید تازه سپاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید