دور دوم فروش فوق العاده خودرو با قیمت های جدید ، دو شرط جدید کمیته خودرو

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، با اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی از سوی شورای رقابت، دور دوم فروش فوق العاده خودروسازان کلید خورد. دور دوم فروش فوق العاده اما در حالی از اواخر هفته گذشته شروع شد که دو شرط جدید کمیته خودرو نیز در آن اعمال شده است.

دور دوم فروش فوق العاده خودرو با قیمت های جدید ، دو شرط جدید کمیته خودرو

به گزارش وبلاگ پایگاه داده به نقل از دنیای اقتصاد، کمیته خودرو کمی پس از اجرای دور نخست فروش فوق العاده تصویب کرد که در فروش های بعدی اولا شرط عدم خرید خودرو به 48 ماه افزایش یابد، ثانیا پلاک فعال در خانواده نیز وجود نداشته باشد. منظور از شرط نخست این بود که متقاضیان ثبت نام در فروش فوق العاده خودروسازان نباید ظرف 48 ماه گذشته از ایران خودرو و سایپا محصولی تحویل گرفته باشند. این بازه زمانی پیش تر 36 ماه در نظر گرفته شده بود، اما کمیته خودرو برای آنکه شرایط ثبت نام را به نفع افراد فاقد خودرو محدودتر کند، یک سال به آن اضافه نمود.

  • شرایط بازار خودرو | ساز افزایش قیمت بار دیگر کوک شد | نمودار قیمت ها صعودی شد

شرط دیگری که در فروش فوق العاده خودروسازان اضافه شده، نبود پلاک فعال در خانواده است. در فروش فوق العاده قبلی، شرط ثبت نام این بود که فرد متقاضی دارای پلاک انتظامی فعال نباشد، اما در فروش جدید هیچ یک از اعضای خانوار نباید پلاک فعال داشته باشند. به عبارت بهتر، در خانواده ای که هر یک از اعضای آن دارای پلاک انتظامی فعال هستند، هیچ کدام از آنها امکان شرکت در قرعه کشی فروش فوق العاده جدید خودروسازان را ندارند و حتی اگر ثبت نام شان نیز نهایی گردد، قبل از قرعه کشی از لیست حذف خواهند شد. در حال حاضر تنها ایران خودرو دور دوم فروش فوق العاده خود را شروع نموده و بنابر اعلام سایت رسمی این شرکت، شروط عدم خرید محصول از ایران خودرو و سایپا و همچنین نبود پلاک فعال در خانوار، لازم الاجرا است. البته نه ایران خودرو و نه کمیته خودرو شرح نداده اند که چگونه خانوارهای پلاک فعال را شناسایی خواهند کرد. هرچه هست، با توجه به اعمال دو شرط موردنظر، به احتمال فراوان از حجم تقاضا برای دور دوم فروش فوق العاده (نسبت به دور نخست) کاسته خواهد شد. در دور اول فروش فوق العاده خودروسازان، بیش از 6 میلیون نفر ثبت نام کردند که در نهایت نام 25 هزار نفر از آنها در قرعه کشی معین شد.

اما اگرچه دور نخست فرش فوق العاده دو خودروساز عظیم کشور، هماهنگ با یکدیگر و در یک بازه زمانی یکسان برگزار گردید، با این حال این بار ایران خودرو زودتر دست به کار شده و سایپا نیز چند وقت دیگر دور دوم فروش فوق العاده اش را اجرا خواهد نمود. به نظر می رسد این موضوع ریشه در وضع تحویل خودروهای ثبت نامی در دور نخست فروش فوق العاده دارد. طبق اعلام ایران خودرو، بخش اعظم تعهدات این شرکت در فروش فوق العاده نخست برطرف شده، با این حال سایپایی ها تحویل محصولات ثبت نامی را به تازگی شروع نموده اند. البته با توجه به مهلت سه ماهه برای تحویل خودروهای فروش فوق العاده، سایپا تاخیری در تحویل نداشته، اما به نظر می رسد تا حجم معینی از تعهد موردنظر را برطرف نکند، دور دوم فروش فوق العاده اش را برگزار نخواهد نمود. اما با توجه به مجوز چندی پیش شورای رقابت، قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در دور جدید فروش و نسبت به مرحله قبلی، افزایش قابل توجهی به خود می بیند. بر این اساس، ایران خودرو سمند ال ایکس را با قیمتی حدود 95 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 را با قیمت 103 میلیون و 400 هزار تومان، 206 صندوقدار را با قیمتی بالغ بر 107 میلیون تومان، پارس را با قیمت 102 میلیون و 500 هزار تومان و دنا را با قیمت 121 میلیون و 600 هزار تومان عرضه نموده است. همچنین پیش بینی می گردد سایپا نیز تیبا را با قیمتی بین 78 تا 91 میلیون تومان (بسته به تیپ آن) عرضه خواهد نمود و ساینا را نیز 76 میلیون و 200 هزار تومان خواهد فروخت. همچنین قیمت کوئیک معمولی هم 94 میلیون و 400 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

  • ثبت نام کنندگان خودروهای سایپا بخوانند | شروع تحویل خودروهای طرح فروش فوق العاده سایپا
منبع: همشهری آنلاین

به "دور دوم فروش فوق العاده خودرو با قیمت های جدید ، دو شرط جدید کمیته خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور دوم فروش فوق العاده خودرو با قیمت های جدید ، دو شرط جدید کمیته خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید