فرایند بازگشت نفت ایران به بازار منظم و شفاف است

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، پنجاه ودومین نشست کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک برای آنالیز شرایط بازار نفت به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید. این نشست پیش از سی امین نشست کمیته مشترک نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) و هفدهمین نشست وزیران اوپک و غیر اوپک (ONOMM) تشکیل شد.

فرایند بازگشت نفت ایران به بازار منظم و شفاف است

محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک ضمن تشکر از کوشش مداوم اعضا برای تحقق اهداف این کمیته اظهار کرد این کمیته نقش مهمی در موفقیت توافق نامه همکاری تاریخی (DoC) داشته است.

وی گفت: عوامل متغیر بسیاری بر بازار جهانی نفت مؤثرند که یکی از آنها سرعت تغییر مؤلفه ها در زمان شیوع ویروس کروناست. شرکای ما در توافقنامه همکاری با وجود تردیدهای بسیار موجود در بازار، همچنان عنصری قابل اعتماد برای ثبات بازار نفت هستند.

بارکیندو با اشاره به اینکه ایران یکی از پنج عضو بنیانگذار اوپک است، درباره تحولات مربوط به برنامه جامع اقدام مشترک گفت: جمهوری اسلامی ایران عضوی بسیار مهم و باارزش سازمان ماست. پیش بینی می کنیم بازگشت فراوری و صادرات ایران به بازار جهانی به صورت منظم و شفاف اتفاق بیفتد و در نتیجه ثبات نسبی بازار را که ما از آوریل 2020 برای رسیدن به آن سخت کوشش نموده ایم، حفظ کند.

دبیرکل اوپک بعلاوه بر اهمیت سرمایه گذاری برای آینده نفت تأکید و اظهار کرد این مسئله مایه حیات این صنعت است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "فرایند بازگشت نفت ایران به بازار منظم و شفاف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند بازگشت نفت ایران به بازار منظم و شفاف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید