رژیم غذایی که به کاهش شدت بیماری کرونا یاری می نماید

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، تحقیقات جدید نشان می دهد که رژیم غذایی گیاهی ممکن است به کاهش شدت بیماری کووید 19 یاری کند.

رژیم غذایی که به کاهش شدت بیماری کرونا یاری می نماید

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، هواداران رژیم های گیاهی معتقدند که آنها می توانند خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی را کاهش دهند و به محیط زیست یاری نمایند.

محققان مشاهده کردند یک رژیم غذایی گیاهی با 73 درصد احتمال پایین ابتلاء به کووید 19 متوسط تا شدید همراه بود. اما رژیم غذایی گیاهی حاوی ماهی و فاقد گوشت، با 59 درصد احتمال پایین ابتلاء به این بیماری مرتبط بود.

بر اساس این مطالعه، در مقایسه با کسانی که رژیم گیاهی داشتند، کسانی که رژیم کم کربوهیدرات و پروتئین داشتند تقریباً چهار برابر با احتمال ابتلاء به کووید 19 در حد متوسط تا شدید روبرو بودند.

دکتر سارا سیدلمان، سرپرست تیم تحقیق از مرکز بهداشت استمفورد در کنتیکت آمریکا، در این باره می گوید: نتایج ما نشان می دهد که ممکن است یک رژیم غذایی سالم غنی از مواد مغذی برای محافظت در برابر کووید 19 شدید مؤثر باشد.

رژیم های گیاهی حاوی مقدار بالا سبزیجات، حبوبات و آجیل و مقدار کم مرغ و گوشت قرمز و فرآوری شده هستند.

محققان خاطرنشان کردند که رژیم های گیاهی غنی از مواد مغذی به ویژه فیتوشیمیایی ها (پلی فنل ها، کاروتنوئیدها)، ویتامین ها و مواد معدنی بوده که برای یک سیستم ایمنی سالم مهم هستند. ماهی منبع مهمی از ویتامین D و اسیدهای چرب امگا 3 است که هر دو خاصیت ضدالتهابی دارند.

محققان در این مطالعه، پاسخ نظرسنجی حدود 2900 پزشک و پرستار خط مقدم در مقابله با کووید 19 را در کشورهای ایالات متحده، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا آنالیز کردند.

سوالات نظرسنجی در خصوص الگوی رژیم غذایی آنها در طول یک سال گذشته و شدت بیماری کووید 19 شأن بود.

به گفته محققان، یک رژیم غذایی با کیفیت بالا برای ایجاد واکنش ایمنی مناسب مهم است، که به نوبه خود می تواند بر حساسیت به عفونت و شدت آن تأثیر بگذارد. با این حال محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین

به "رژیم غذایی که به کاهش شدت بیماری کرونا یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی که به کاهش شدت بیماری کرونا یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید