رکورد تازه ثروتمندترین افراد دنیا

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، در حال حاضر، ثروتمندترین افراد دنیا مالک 11 درصد از مجموع ثروت دنیای هستند که بزرگ ترین جهش در تاریخ اخیر را رقم می زند.

رکورد تازه ثروتمندترین افراد دنیا

به گزارش وبلاگ پایگاه داده به نقل از یاهو نیوز، ثروتمندترین افراد دنیا در بحران بیماری همه گیر کووید- 19 ثروتمندتر شده اند. بر اساس گزارش سالانه نابرابری دنیای، در سال 2021 میلیاردرها بیشترین افزایش را در سهم خود از ثروت ثبت کردند.

نتایج این گزارش نشان می دهد که 0.01 درصد ثروتمندترین افراد صاحب 11 درصد ثروت دنیا هستند که نسبت به سال 2020 یک درصد افزایش یافته است. بعلاوه سهم ثروت دنیای متعلق به میلیاردرها از یک درصد سال 1995 به 3 درصد در سال 2021 افزایش یافته است. این جهش زمانی رخ داد که دولت های سراسر دنیا برای کاهش درد مالی ناشی از تعطیلی های همه گیر، پول را به اقتصاد خود سرازیر کردند اما این پول، قیمت سهام و ارزش املاک را افزایش داد و به ثروت افراد پرعایدی اضافه نمود.

آبیجیت بنرجی و استردوفلو، اقتصاددانانی که برنده جایزه نوبل 2019 برای تحقیقات در خصوص فقر شدند، اظهار کردند: از آنجایی که ثروت منبع اصلی دستاوردهای مالی آینده و به طور فزاینده قدرت و نفوذ است، این امر افزایش بیشتر نابرابری را نشان می دهد. آنان گفتند: ما در دنیای زندگی می کنیم که تمرکز شدید قدرت مالی در دستان اقلیت بسیار کوچکی از ابرثروتمندان است.

بحران کووید، نابرابری بین افراد بسیار ثروتمند و بقیه جمعیت را تشدید نموده است. با این حال، در کشورهای ثروتمند، مداخله دولت از افزایش گسترده فقر جلوگیری می نماید اما درباره کشورهای فقیر این مورد درست نیست.

لوکاس چانسل، محقق اصلی این گزارش گفت: این نتایج نشان دهنده اهمیت دولت های اجتماعی در مبارزه با فقر است.

نتایج گزارش نشان داد که نابرابری ثروت با انتشار کربن و اهداف تغییر آب وهوا ارتباط قوی دارد. نابرابری های بزرگ در انتشار کربن نشان می دهد که سیاست های آب وهوایی باید آلاینده های ثروتمندان را بیشتر مورد هدف قرار دهند.

وی اضافه نمود: تا به امروز، سیاست های اقلیمی مانند مالیات کربن اغلب به طور نامتناسبی بر گروه های با عایدی پایین و میانه تاثیر گذاشته در حالی که عادات مصرف ثروتمندترین گروه ها بدون تغییر باقی خواهد مانده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رکورد تازه ثروتمندترین افراد دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد تازه ثروتمندترین افراد دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید