صنعت برق از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می کند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: صنعت برق از فعالیت قانونی استخراج کنندگان ارز دیجیتال پشتیبانی و حمایت می کند.

صنعت برق از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می کند

محمدحسن متولی زاده با بیان اینکه استخراج رمز ارز بر پایه مصرف انرژی انجام می شود، ادامه داد: بر این اساس و با هدف ساماندهی و مدیریت این فعالیت، دولت مصوبه ای را ابلاغ کرده که بر اساس آن، فعالیت استخراج رمز ارز را ساختارمند کرده است.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان ساخت: صنعت برق نیز طبق مصوبه دولت از فعالیت قانونی استخراج کنندگان ارز مجازی پشتیبانی و حمایت می کند.

متولی زاده گفت: تعداد زیادی از استخراج کنندگان ارز مجازی قانونی مراجعه کرده و ما نیز با تأمین برق و سایر تسهیلات به آنان کمک داده ایم.

او ادامه داد: تعدادی نیز حاضر به همکاری نشده اند که با آنان برخوردهای قانونی اجرا شده و خواهد گرفت، البته توصیه ما این است که نسبت به اخذ مجوزهای قانونی اقدام کنند تا هم خود آسیب نبیند و هم خسارتی متوجه صنعت برق نسازند.

تلاش برای نوسازی شبکه های فرسوده

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران به پیشنهادهای خوبی که در بودجه برای صنعت برق اندیشیده شده اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: بودجه امسال ظرفیت های خوبی برای صنعت برق به همراه دارد.

او ادامه داد: علاوه بر آن بودجه امکان قرار دریافت منابع این صنعت در اختیار خود صنعت را فراهم آورده است.

متولی زاده افزود: تلاش می شود با کمک ظرفیت های اندیشیده شده در بودجه فعالیت برای بازسازی و نوسازی شبکه های فرسوده برق به خصوص در نقاط کم برخوردار سرعت گیرد.

مدیرعامل توانیر از انجام تمهیدات لازم برای تأمین سوخت موردنیاز نیروگاه ها خبر داد و گفت: هرساله سوخت مایع برای نیروگاه ها تأمین شده و پیش بینی های لازم نیز صورت می گیرد.

به فرایند استخراج ارزهای دیجیتال، صنعت ماینینگ و به مراکز تولید این ارزها، مزرعه یا فارم گفته می شود. در صنعت ماینینگ، نفت و گاز به انرژی برق و در نهایت به محصول ارز دیجیتال تبدیل می شود که به عنوان یک پول مجازی می توان برای مبادلات مالی از آن استفاده کرد.

موضوع ماینینگ (استخراج ارزهای مجازی) که موضوعی ناشناخته در کشور به شمار می رود، در روزهای اخیر به دلیل نگرانی از افزایش مصرف برق و احتمال کمبود این حامل انرژی موردتوجه قرار گرفته است.

مصرف بالای برق توسط دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال و مجازی، همواره تهدیدی برای صنعت برق به شمار می رود. البته گفته می شود این تهدید بیشتر از سمت استخراج کنندگان غیرمجاز ارزهای مجازی است تا کسانی که به صورت مجاز اقدام به این کار می کنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "صنعت برق از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت برق از فعالیت قانونی استخراج ارزهای دیجیتال حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید