علائمی از اُمیکرون که روی پوست و ناخن ها اثر می گذارد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، تهران (پانا) - عفونت با سویه اُمیکرون کروناویروس علائمی ایجاد می نماید که بسیار شبیه به سرماخوردگی است اما متخصصان سلامت اکنون نسبت به علائم غیرمعمول عفونت با این سویه هشدار می دهند که می تواند روی پوست، لب ها یا ناخن های شما تاثیر بگذارد.

علائمی از اُمیکرون که روی پوست و ناخن ها اثر می گذارد

به گزارش ایسنا، به گفته متخصصان سلامت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها(CDC) افراد آلوده به اُمیکرون ممکن است پوست، لب ها یا بستر ناخن هایشان رنگ پریده، خاکستری یا آبی گردد. به نظر می رسد این علامت در نتیجه سطح پایین اکسیژن در بدن باشد.

به همین علت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها این علائم را به عنوان علائم هشدار اضطراری عفونت کووید-19 توصیف و به مردم توصیه می نمایند در صورت مشاهده چنین تغییر رنگی از پزشک عمومی خود مشاوره بگیرند.

سایر علائم اورژانسی لیست شده به وسیله CDC شامل مشکل تنفسی، درد یا فشار مداوم در قفسه سینه، گیجی و ناتوانی در بیدار شدن یا بیدار ماندن است.

علائم هشداردهنده کلیدی اُمیکرون آبریزش بینی، سردرد، عطسه کردن، سرفه های مداوم و گلو درد است. با این حال علائم دیگری از جمله تعریق شبانه، حالت تهوع، خستگی، بدن درد و تب، بثورات پوستی و چشم درد نیز گزارش شده است.

برای بیشتر افراد این علائم حدود پنج روز ادامه دارد؛ بنابراین اگر علائم فرد بهبود نیافت و نگران است، می تواند با مراکز درمانی تماس بگیرد.

خبری امیدوارنماینده

نتایج گزارش های اولیه نشان می دهد اُمیکرون می تواند از آنتی بادی های فراوری شده به وسیله واکسیناسیون یا عفونت طبیعی با کووید فرار کند و همین موضوع نگرانی هایی در خصوص افزایش احتمال عفونت مجدد ایجاد می نماید اما نتایج تحقیقات محققان دانشگاه ملبورن و دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ نشان می دهد که بعید است اُمیکرون بتواند از دفاع سلول های تی فرار کند.

پروفسور متیو مک کی، استاد دانشگاه ملبورن و سرپرست این تحقیق، در این باره اظهار کرد: حتی اگر اُمیکرون یا سویه دیگری از این نوع بتواند به طور بالقوه از آنتی بادی ها فرار کند، باز هم می توان انتظار داشت که یک پاسخ قوی سلول تی در برابر عفونت محافظت ایجاد خواهد نمود و به جلوگیری از بیماری یاری کند.

نگران نماینده ترین ویژگی اُمیکرون فراوانی جهش در پروتئین اسپایک آن یعنی هدف اولیه واکسن های کووید است. سنبله ویروس را قادر می سازد به سلول های انسان متصل و وارد آن گردد. واکسن های فعلی آنتی بادی های خنثی نماینده را با هدف مسدود کردن این فرآیند القا می نماید؛ با این حال گزارش شده این آنتی بادی ها در مقایسه با انواع قبلی مانند دلتا در برابر اُمیکرون موثر نیست.

اما بر اساس داده های تحقیقاتی پیش بینی می گردد پاسخ های سلول تی که به وسیله واکسن ها و تقویت نماینده ها ایجاد می گردد، همچنان به محافظت در برابر اُمیکرون مانند دیگر سویه ها ادامه می دهد و معتقدیم که این خبر مثبتی در مبارزه جهانی علیه اُمیکرون است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "علائمی از اُمیکرون که روی پوست و ناخن ها اثر می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائمی از اُمیکرون که روی پوست و ناخن ها اثر می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید