واکنش وزارت خارجه به قطعنامه حقوق بشری علیه ایران

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر علیه ایران را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد.

واکنش وزارت خارجه به قطعنامه حقوق بشری علیه ایران

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر که توسط سوئد با حمایت بعضی کشورهای غربی ارائه شده را مبتنی بر نگرش گزینشی، غرض ورزانه، تقابل آمیز و با اهداف سیاسی دانست و آن را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه توضیح داد: مایه تاسف است که استفاده سیاسی و ابزاری از حقوق بشر و بکارگیری استانداردهای دوگانه در این حوزه در حال تبدیل شدن به یک امر عادی می باشد. به همین دلیل کیفیت واکنش ها و مواضع این کشورها در قبال سرکوب اعتراضات نژاد پرستانه در آمریکا نمونه خوبی برای سنجش و راستی آزمایی نگرانی های حقوق بشری این گروه از کشورها می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: رویکرد حامیان قطعنامه شرایط حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ استانداردهای دوگانه در مورد شرایط حقوق بشر کشورها موجبات سوء استفاده از مکانیزم های سازمان ملل متحد را فراهم نموده است که از این شرایط ابراز تاسف می کنیم.

موسوی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار دینی است که در چارچوب تعهدات مذهبی و پای بندی به قانون اساسی و قوانین عادی خود و معاهدات بین المللی، در راستای توسعه و ارتقای حقوق بشر در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی گام برداشته و در عمل نیز خود را متعهد به رعایت آن می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه رویکرد مخرب حامیان این قطعنامه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران را واجد اشکالات و ایرادات متعددی ارزیابی کرد که از جمله آنها استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر ، نادیده دریافت ارزش ها و باورها و ویژگیهای خاص فرهنگی جوامع مختلف، عدم توجه به واقعیتها در نتیجه تاثیر پذیری از فضای رسانه ای و تبلیغاتی علیه کشور و بی توجهی و سکوت نسبت به نقض گسترده حقوق بشر ملت ایران در نتیجه اعمال تحریمهای ظالمانه است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش وزارت خارجه به قطعنامه حقوق بشری علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه به قطعنامه حقوق بشری علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید