چرا نوشتن چکیده ضروری است؟

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، در نوشتن مقاله باید چکیده خوب مدنظر قرار گیرد در اینجا نوشتن چکیده مقاله مناسب آموزش داده شده است.

چرا نوشتن چکیده ضروری است؟

به گزارش خبرنگار حوزه سرانجام نامه گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ پایگاه داده، نگارش سرانجام نامه ازجمله موارد تخصصی است که اغلب دانشجویان در نحوه نگارش علمی آن با مشکلاتی روبرو هستند، از انتخاب عنوان گرفته تا نگارش بخش های مختلف سرانجام نامه و اصلاحات تخصصی مربوط به آن، ازاین رو خبرگزاری وبلاگ پایگاه داده بر آن است تا با ارائه سلسله مباحثی در رابطه با نحوه نگارش سرانجام نامه و نکاتی که در این خصوص دانشجویان باید بدانند، چراغ راهی برای علاقه مندان به نگارش دقیق و تخصصی سرانجام نامه ها باشد.

پس از خواندن این گزارش دانشجویان و علم دوستان با لزوم نوشتن چکیده در نگارش سرانجام نامه و مقاله های علمی آشنا خواهند شد.

در شروع باید تعریف کنیم که مقاله علمی چیست؟ چکیده خلاصه ای از کل پروژه تحقیقاتی است، که شامل هدف آزمایش، روش، یافته ها و نتایج است. با این حال، باید همزمان مختصر باشد و از 250 کلمه تجاوز نکند.

چرا نوشتن چکیده ضروری است؟ زیرا به خوانندگان یاری می نماید تا درک نمایند که آیا این تحقیق برای آنها جالب است یا خیر.

همچنین درک آنها از هدف اصلی و دستاوردهای نویسنده برای آنها ساده تر خواهد بود.

لازم نیست که شما یک نویسنده با تجربه باشید تا مقاله علمی بنویسید. تمام آنچه شما احتیاج دارید انگیزه و تمایل بسیار زیاد برای انجام تحقیق است. اگر ساختار و شرایط لازم را بدانید، نوشتن این نوع مقاله پیچیده نیست.

یک مقاله علمی باید حاوی چکیده، پاراگراف مقدمه، روش، نتایج و بحث و نتیجه گیری باشد. کل کار باید خلاصه باشد.

اگر می خواهید در تحقیق خود پیروز شوید، به یاد داشته باشید که نباید بیش از اندازه کار خود را دست کم بگیرید ویا درباره آن غلو کنید.

همچنین باید از طرح سؤالات مبهم و دادن اطلاعات غیر ضروری در پژوهش خودداری کنید. وظیفه اصلی شما این است که محصول تان قابل فهم و قانع نماینده باشد.

انتهای پیغام/4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "چرا نوشتن چکیده ضروری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نوشتن چکیده ضروری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید