آتش نشانان در مهار آتش پالایشگاه ری رکورد زدند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، معاون وزیر نفت با اشاره به ابعاد مختلف حادثه آتش سوزی در پالایشگاه شهید تندگویان گفت: کنترل و مهار آتش سوزی پالایشگاه در 3 ساعت یک رکورد محسوب می گردد.

آتش نشانان در مهار آتش پالایشگاه ری رکورد زدند

به گزارش وبلاگ پایگاه داده به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا صادق آبادی، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در مراسم تقدیر از آتش نشانان عملیات اطفا حریق پالایشگاه تهران، گفت: حادثه پالایشگاه شهید تندگویان حدود ساعت 7 بعد از ظهر آغاز و بین ساعت 9 تا 10 کنترل شده بود البته منظور از کنترل این است که مطمئن شدیم حوادث بعدی به وجود نخواهد آمد.

او اضافه نمود: حادثه ای در این ابعاد و اندازه در دو یا سه ساعت کنترل شد که در نوع خود رکورد محسوب می گردد و علاوه بر این آتش در کمتر از 24 ساعت به صورت کامل خاموش شد.

صادق آبادی با بیان اینکه انتقال آتش به واحد های فرایندی می توانست آتش را کامل از کنترل خارج کند، ادامه داد: در ساعت های اولیه آتش سوزی، فرماندهی درست عملیات بسیار موثر بود و اگر چنین نبود آتش به سایر مخازن منتقل می شد و واحد های فرایندی را درگیر می کرد و قابل کنترل نبود.

او ادامه داد: بعد از آرام کردن فضا طی یک عملیات پررسیک، بلافاصله به خنک سازی مخازن اطراف پرداخته شد.

معاون وزیر نفت حجم بزرگ شایعه ها را یکی از آفت ها در حوادث عنوان نمود و اضافه نمود: این شایعات می تواند نگرانی ایحاد کند. مثلا شایعه انفجار پالایشگاه و زلزله 8 ریشتری کاملا بدون مبنا و منطق مطرح شده بود که نگرانی در مردم شهر های اطراف ایجاد و قدرت مانور ماشین های عملیاتی و حفظ روحیه تیم را سخت می کرد.

او عنوان نمود: هماهنگی بین وزارت نفت و سازمان آتش نشانی و سایر سازمان ها نمونه پیروز یک کار تیمی بود که باید درس آموخته های مدیریتی و اجرایی این کار به بقیه شهر ها منتقل گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "آتش نشانان در مهار آتش پالایشگاه ری رکورد زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش نشانان در مهار آتش پالایشگاه ری رکورد زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید