انتقاد وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت رشته دندانپزشکی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن بیان این مطلب، گفت: مصوبه روز گذشته ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور در مورد افزایش ظرفیت دندانپزشکی، مغایر با نظر کارشناسی و توان و ظرفیت زیرساختی وزارت بهداشت است.

انتقاد وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت رشته دندانپزشکی

به گزارش وبدا، دکتر ابوالفضل باقری فرد اضافه کرد: بر اساس قانون، مصوبات ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور باید در صحن اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور ریاست شورا که رییس جمهور است مطرح و تصویب گردد. پذیرش دانشجو بدون در نظر گرفتن الزامات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی باعث افت کیفیت علوم پزشکی و صدمه به سلامت مردم خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 16 هزار دانشجوی دندانپزشکی در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور داریم که در بعضی دانشگاه ها، تجهیزات و فضاهای مناسب آموزشی را در اختیار ندارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید نمود: تاکید می کنیم دسترسی عادلانه به خدمات پزشکی و دندانپزشکی علاوه بر تعداد مناسب کادر سلامت، احتیاج به بومی گزینی و ماندگاری پزشکان و دندانپزشکان و پوشش مناسب خدمات بیمه همگانی دارد.

باقری فرد با بیان اینکه رشته دندانپزشکی اصول مهم علمی و پذیرفته شده جهانی دارد، اضافه کرد: هر چقدر به موضوع درمان بپردازیم، بیماری های دهان و دندان افزایش می یابد زیرا پیشگیری و بهداشت تضعیف می گردد.

منبع: فرارو

به "انتقاد وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت رشته دندانپزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت رشته دندانپزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید