بحرین مجوز استفاده از واکسن فایزر را صادر کرد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، بر اساس مطالعه اجرا شده از سوی اداره ملی تنظیم مشاغل و خدمات بهداشتی و کمیته واکسیناسیون وزارت بهداشت بحرین، با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط شرکت فایزر در مورد نتایج حاصل از نظر ایمنی و اثربخشی واکسن استفاده از آن در این کشور تصویب شده است.

بحرین مجوز استفاده از واکسن فایزر را صادر کرد

حرین بدون اعلام یک برنامه زمان بندی شده گفت که مجوز استفاده از واکسن فایزر - بیو ان تک برای واکسیناسیون در مقابل ویروس کرونا را صادر کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری بحرین در این باره گزارش داد که اداره ملی تنظیم مشاغل و خدمات بهداشتی بحرین استفاده اضطراری از واکسن تولیدی فایزر - بیو ان تک علیه ویروس کرونا (Covid-19) را تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، بحرین پس از انگلیس دومین کشور در جهان است که با استفاده از این واکسن موافقت می کند و واکسن در اختیار گروه هایی قرار می گیرد که بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند.

وزارت بهداشت بحرین در این میان اولویت استفاده از واکسن را سالخوردگان، افراد مبتلا به بیماری های مزمن و دیگر گروه های شناسایی شده اعلام کرده است.

بر اساس مطالعه اجرا شده از سوی اداره ملی تنظیم مشاغل و خدمات بهداشتی و کمیته واکسیناسیون وزارت بهداشت بحرین، با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط شرکت فایزر در مورد نتایج حاصل از نظر ایمنی و اثربخشی واکسن استفاده از آن در این کشور تصویب شده است.

در همین پیوند، لیندسی دیچی، رئیس گروه شرکت فایزر در منطقه خلیج فارس گفت که صدور مجوز استفاده اضطراری از واکسن در بحرین نشان دهنده رخدادی تاریخی دیگر در نبرد با ویروس کرونا است.

با وجود صدور مجوز و موافقت، بحرین هنوز برنامه زمان بندی استفاده از واکسن فایزر علیه کرونا را تعیین نکرده است.

انگیس به عنوان نخستین کشور، چهارشنبه گذشته با مجوز استفاده از واکسن شرکت فایزر علیه ویروس کرونا موافقت کرد.

به گفته وزیر بهداشت انگلیس، در چند روز آینده واکسیناسیون علیه ویروس کرونا آغاز می شود.

پیشتر گاردین و فایننشال تایمز گزارش داده بودند که به بیمارستان های انگلیس اعلام شده است که در صورت تأیید، می توانند نخستین دوزهای فایزر را از 7 دسامبر دریافت کنند.

منبع: عصر ایران

به "بحرین مجوز استفاده از واکسن فایزر را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرین مجوز استفاده از واکسن فایزر را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید