بدشانس ترین مرد دنیا پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، یک مرد انگلیسی که پیش از این از بیماری های مالاریا و تب دنگی جان سالم به در برده و به تازگی نیز به کووید-19 مبتلا شده بود، حالا بر اثر نیش مار شاه کبرا فلج و نابینا شده است.

بدشانس ترین مرد دنیا پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد

به گزارش وبلاگ پایگاه داده از وبلاگ پایگاه داده، یک مار شاه کبرا در شمال غرب هند این مرد را که ایان جونز نام دارد، نیش زده است. او اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری است؛ مار شاه کبرا، درازترین مار سمی جهان محسوب می شود.

ایان جونز که پیش از این در بخش بهداشت و درمان فعالیت می کرده، طی ماه های گذشته مسئول یک شرکت فعال در بخش امور اجتماعی در هند بود.

پسر این مرد بریتانیایی به رسانه ها گفته است که خانواده ایان جونز به دلیل ابتلای پدرش به ویروس کرونا نگران حال او بودند. او اضافه کرد که برای خانواده ایان جونز با توجه به ابتلای قبلی پدرش به بیماری های مالاریا و تب دنگی و اخیرا کووید-19، خبر بستری شدن او به دلیل نیش مار شاه کبرا باور نکردنی است.

سم مار شاه کبرا اغلب بر سیستم عصبی بدن انسان تأثیر می گذارد و به همین دلیل منجر به درد شدید، اختلال در بینایی، سرگیجه، خواب آلودگی و در برخی موارد فلج کامل می شود. تخمین زده می شود که بین 50 تا 60 درصد از افرادی که مار شاه کبرا آن ها را می گزد، جان خود را از دست بدهند.

پسر ایان جونز اظهار امیدواری کرده که نابینایی و فلج بدن پدرش موقتی باشد. گروهی از همکاران این مرد بریتانیایی کارزاری اینترنتی را برای کمک به هزینه درمان او راه اندازی کرده اند.

تب دنگی یک بیماری ویروسی و استوایی است که بر اثر نیش پشه منتقل می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "بدشانس ترین مرد دنیا پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدشانس ترین مرد دنیا پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید