برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی

به گزارش وبلاگ پایگاه داده، تربت حیدریه میزبان نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی خواهد بود.

برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی

علی محمدی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تربت حیدریه گفت:

نخستین جشنواره ملی گردشگری گیاهان دارویی از 25 تا 28 تیرماه در منطقه ها گردشگری شهرستان به صورت کمپ برگزار می گردد.

علی محمدی ادامه داد:

شهرستان تربت حیدریه در حوزه گیاهان دارویی و جاذبه های روستایی دارای ظرفیت های ویژه ای است، به همین منظور تصمیم گرفته شد که جشنواره ملی با هدف معرفی قابلیت های گردشگری و گیاهان دارویی و هم چنین جاذبه های روستایی برگزار گردد.

برای برگزاری چنین جشنواره ملی، دو الی سه منطقه را برای آشنا شدن گردشگران با طبیعت در نظر گرفته شده و هم چنین در روز ورود گردشگران به شهرستان، که همراه با افتتاحیه نمایشگاه توانمندی های روستایی خواهد بود، در همان شب بازدید از آثار تاریخی شهرستان تربت حیدریه با حضور گردشگران انجام خواهد شد.

در روز بعد کلاس های دوره آموزشی شناخت گیاهان دارویی برای شرکت نمایندگان نیز برگزار خواهد شد و بعلاوه عصر همان روز گردشگران به سمت روستای گردشگری نّسّر حرکت نموده که شب را به صورت کمپ در خود منطقه اسکان خواهند داشت.

محمدی خاطر نشان کرد:

علاوه بر جاذبه های گردشگری که در منطقه وجود دارد، گردشگران برای اقامت در طبیعت، آشنایی با غذاهای محلی، بازی های بومی محلی، نمایشگاه های تخصصی و نیز مسابقات فرهنگی و هنری تماشا می نمایند و این برنامه های جنبی جشنواره ملی گردشگری گیاهان دارویی است که در روز معین شده برگزار خواهد شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید